برای تماس اینجا کلیک کنید

شتابدهنده تخصصی صنایع نانوپلیمر و پتروشیمی

science-startups-failures

چرایی عدم موفقیت استارتاپ های علمی

چرایی عدم موفقیت استارتاپ های علمی ؟

در تمام صنایع، تنها 10 درصد استارت آپ ها موفق هستند. اما حتی با در نظر گرفتن این موضوع، این سوال باقی می ماند: چرا استارتاپ های علمی بسیار کمی در مقیاس بزرگ وجود دارند؟ به هر حال صنعت علم بر پایه نوآوری بنا شده است.

ما اغلب از جامعه علمی در مورد آخرین پیشرفت ها، اختراعات و روندها می شنویم. از CRISPR گرفته تا بیوتکنولوژی، نانوروباتیک تا پرینت سه بعدی، غیرمنطقی نیست که فرض کنیم در آستانه ورود به عصر جدیدی از علم هستیم که بر اساس پیشرفت‌های فناوری ساخته شده است. با وجود این، ما هنوز شاهد راه اندازی استارتاپ های علمی بزرگی نیستیم که واقعاً به آگاهی عمومی نفوذ کنند. چرا این گونه است؟

 

از تحقیق تا دنیای واقعی

یکی از بزرگترین مشکلات دانشمندان، تبدیل تحقیقات و پیشرفت در یک آزمایشگاه یا محیط دانشگاهی به یک محصول یا راه حل در دنیای واقعی است. هنگامی که ما به عنوان دانشمندان آزمایش می کنیم، به ندرت محصول یا خدمات قابل عرضه در بازار را در ذهن داریم، حتی اگر نتایج شگفت انگیز باشد.

 

بسیاری از پیشرفت‌های علمی ممکن است چندین دهه طول بکشد تا از اثبات به محصول برسند - که این موضوع با روش‌های چابک و پر جنب و جوش کار استارت‌آپ‌ها، همسو نیست.

 

بیرون آوردن ایده ها از آزمایشگاه و ورود به دنیای واقعی مدت هاست که در صنعت ما یک مسئله بوده است. با این حال، برخی از راه حل ها در حال حاضر وجود دارد، اما موفقیت آنها بسیار متفاوت است. دفاتر انتقال فناوری (TTO) مدت‌هاست که بخشی از مؤسسات تحقیقاتی بزرگ بوده‌اند. TTOها با هدف دستیابی به موفقیت در بازار به دنبال تأمین بودجه برای اکتشاف بیشتر و در نهایت بهبود نتیجه یک مؤسسه تحقیقاتی هستند. مشکل اصلی TTOها این است که به ندرت راهی برای تبدیل تحقیقات پیشرو به محصولات و راه حل های سودآور و قابل فروش پیدا می کنند.

 

در مورد داروهای جدید چطور؟

استثناهایی وجود دارد که بیشتر آنها مربوط به کشف داروها است. تحقیقات دارویی را می توان به محصولاتی تبدیل کرد که راه حل های واقعی را ارائه می دهند. از درمان های کانابینوئید گرفته تا تحقیقات آلزایمر، می دانیم که این اکتشافات می توانند کاربردهای مثبت و ملموسی داشته باشند. با این حال، حتی در این موارد، ممکن است چندین دهه طول بکشد تا یک داروی جدید وارد بازار شود. اینها اغلب محرک اصلی موفقیت یک TTO هستند. صدها پیشرفت تحقیقاتی که هنوز کاربردهای واقعی پیدا نکرده اند چطور؟

 

دلیل دیگری که چرا چنین اکتشافاتی به محصولات قابل دوام ترجمه نمی شوند ممکن است به دلیل عدم همکاری باشد. برای رساندن یک اکتشاف به بازار، به تلاشی بیش از خود کشف نیاز است. مانند هر محصول دیگری، تیمی از متخصصان برای کمک به پرواز مورد نیاز است. از تیم های بازاریابی گرفته تا بخش های فروش، توسعه دهندگان گرفته تا مدیران توسعه کسب و کار، یک محصول به تنهایی هرگز برای موفقیت یک کسب و کار کافی نخواهد بود - چه در بخش علم باشد و چه نباشد.

 

راه حل ها چیست؟

اگر قرار است فناوری هایی مانند روباتیک، CRISPR و نانوتکنولوژی تأثیر زیادی بر جامعه بگذارند، این نوآوری ها باید به شیوه ای متفاوت مورد استقبال قرار گیرند. در بریتانیا، کارخانه‌های استارت‌آپ‌های علمی شروع به ظهور کرده‌اند، با هدف تنها ایجاد محصولات و راه‌حل‌هایی برای مشکلات دنیای واقعی با پشتیبانی از تحقیقات علمی پیشگامانه.

 

مشکلاتی از جمله مقاومت ضد میکروبی و آلزایمر برای همه ما مشترک است. کارخانه‌های استارت‌آپ این وظیفه را بر عهده گرفته‌اند که به سرعت بخشیدن به محصولات به بازار کمک کنند که می‌تواند به حل این مشکلات بزرگ کمک کند.

 

قابل توجه ترین کارخانه استارتاپ علمی در بریتانیا Deep Science Ventures است که در لندن مستقر است. آنها از طریق سرمایه گذاری خود به راه اندازی و تأمین مالی استارتاپ هایی که روی همه چیز کار می کنند، از ایمپلنت های عصبی زنده با وضوح بالا گرفته تا طراحی آنتی بادی یک روزه کمک کرده اند. به نظر می رسد رویکرد آنها کارساز است. Deep Science Ventures بیان می کند که 67 درصد از بنیانگذاران آنها شرکت های خود را در عرض سه ماه راه اندازی می کنند.

 

در نهایت، نتیجه به این بستگی دارد که دانشمندان مانند کارآفرینان فناوری فکر کنند. Deep Science Ventures از دانشمندان در سفرهایشان پشتیبانی می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا از فرصت‌ها و شکاف‌های موجود در بازار که دانش و تحقیقات علمی می‌تواند از آن پشتیبانی کند، بهره کامل ببرند.

 

موفقیت های دنیای واقعی

Deep Science Ventures بر ایجاد استارتاپ های علمی تأثیر می گذارد که امیدواریم بسیار موفق باشند. با این حال، جدا از استارت‌آپ‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند، هنوز موارد نسبتا کمی وجود دارد. در فضای فناوری سلامت، ما شاهد اپلیکیشن‌های دیجیتالی پزشک و تحویل دارو هستیم، اما اینها یک قدم با تحقیقات علمی فاصله دارند.

 

دیگر استارت‌آپ‌های مبتنی بر علم که در بریتانیا نسبتاً موفق هستند عبارتند از Sparrho - یک ابزار تحقیقات علمی مبتنی بر هوش مصنوعی. همچنین در ایالات متحده، Notable Labs خدمات شخصی را برای بیماران مبتلا به سرطان خون ارائه می دهد. در حالی که شرکت هایی مانند Memphis Meats در حال تولید گوشت بدون خشونت و آزمایشگاهی هستند که به نظر می رسد نشان خود را در فرهنگ های غربی بگذارد که به طور فزاینده ای نسبت به رژیم غذایی و مسائل زیست محیطی جهانی آگاه می شوند.

 

مطمئناً، در استارت‌آپ‌هایی که بر پایه نوآوری علمی ساخته شده‌اند، روند مثبتی وجود دارد. اما پتانسیل بسیار بیشتری وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. با کمک انکوباتورهایی مانند Deep Science Ventures، ذهنیتی متمرکز بر فناوری، و کمک کارشناسان حوزه‌های مختلف مانند بازاریابی، مهندسی و فروش، مطمئناً در آینده نزدیک رشدی قابل توجه در دنیای استارت‌آپ‌های علمی اجتناب‌ناپذیر است.

نانوپل, تجاری سازی, استارتاپ علمی

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید