برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

startup marketing

استراتژی بازاریابی استارتاپی: 18 ایده و تاکتیک نتیجه بخش!

استراتژی بازاریابی استارتاپی: 18 ایده و تاکتیک نتیجه بخش!

آیا در اکوسیستم استارتاپی تازه کار هستید و حتی در بازاریابی محتوا نیز بی تجربه اید؟

با تمام کارهایی که برای شروع یک کسب و کار انجام می شود، زمان کمی برای فکر کردن در مورد استراتژی های بازاریابی وجود دارد که موفقیت آمیز بوده و برای تیم های یک استارت آپ امکان پذیر است.

اگر خود را در این موقعیت یافتید، نترسید. احتمالاً ابزارهایی را می‌شناسید که برای بازاریابان استارت‌آپ در هنگام استراتژی‌سازی استفاده می‌کنند - برای مثال یک CMS، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، و نرم‌افزار طراحی گرافیک.

اکنون آنچه باید بدانید این است که چگونه از این ابزارها و روش های مشابه برای ایجاد کمپین هایی که با اهداف تجاری شما همسو هستند استفاده کنید. ممکن است تکنیک های بازاریابی درخشان استارت آپ های دیگر را دیده باشید و متوجه شده باشید که چگونه یک استراتژی برنده ایجاد کنید.

برای این کار، ما در این مقاله مشکل شما را برطرف خواهیم کرد. در اینجا برخی از راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید یک استراتژی بازاریابی استارت‌آپ برنده ایجاد کنید که برای پایه‌گذاری موفقیت‌های آینده طراحی شده است.

 

استراتژی بازاریابی استارتاپی

 1. از اهداف SMART برای تمرکز بر روی اهداف مهم تجاری از قبل استفاده کنید.
 2. اسناد دقیق ایجاد کنید تا مشخص کنید خریداران هدف شما چه کسانی هستند.
 3. پیام شفاف و قانع کننده داشته باشید.
 4. یک استراتژی بازاریابی محتوا برای تولید سرنخ ایجاد کنید.
 5. محتوایی که ایجاد می کنید را توزیع کنید.
 6. تبلیغات را برای نتایج کوتاه مدت اجرا کنید.
 7. یک استراتژی روابط عمومی دیجیتال را برای افزایش سر و صدا در اطراف برند خود اجرا کنید.
 8. اندازه گیری و بهبود ارزش طول عمر مشتری (CLV).
 9. شهرت خود را تثبیت و پرورش دهید.
 10. یک موتور ارجاع بسازید.

 

 1. از اهداف SMART برای تمرکز بر روی اهداف حیاتی تجاری استفاده کنید.

در نانوپل، ما از اهداف SMART استفاده می کنیم.( Specific, Measurable, Attainable, Relevant, and Timely) اینها اهدافی هستند که خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع هستند. به عنوان مثال، یک هدف SMART می تواند اینطور باشد:

 

 • تا سال 2024 ترافیک ارگانیک به وب سایت خود را 50 درصد افزایش دهید.
 • 10 وبلاگ جدید متمرکز بر فروش را ایجاد کنید.

هدف از اهداف SMART تنظیم کسب و کارها برای موفقیت است. آنها حس جهت گیری را ایجاد می کنند و به سازماندهی تلاش ها کمک می کنند. در حالی که اهداف SMART برای هر سازمانی ارزشمند است، آنها به ویژه برای استارت آپ ها مفید هستند.

 

در اکثر استارت آپ ها، کارمندان مجبورند چندین کلاه بر سر بگذارند (اغلب به دلیل محدودیت بودجه یا کمبود منابع). به عنوان مثال، بنیانگذار ممکن است مسئول استراتژی، توسعه محصول و حتی روابط عمومی باشد، در حالی که مدیر ارشد فناوری (CTO) ممکن است در طراحی وب سایت، بازاریابی و رسانه های اجتماعی نقش داشته باشد. فقط کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد!

 

البته، برای همه استارت‌آپ‌ها، تمرکز اصلی بر توسعه محصول است (و همیشه تا مرحله «انتشار» ادامه خواهد داشت) ... اما در مورد سایر عناصری که به حفظ رشد کسب‌وکار کمک می‌کنند، چطور؟

 

اینجاست که اهداف SMART واقعا می توانند کمک کنند. به جای تلاش برای انجام همه کارها به یکباره، روی مهم ترین اهداف تجاری تمرکز کنید، همه چیزهایی را که دارید پشت سر آنها بگذارید و به روشی استراتژیک به مسائل رسیدگی کنید. به عنوان مثال، به جای اینکه وقت خود را در چندین طرح اختصاص دهید (که برخی از آنها ممکن است در حال حاضر مهم نباشند)، روی سه یا چهار مورد تمرکز کنید که پایه و اساس فعالیت های شما را ایجاد می کند یا از تلاش های فعلی شما حمایت می کند.

 

به عنوان مثال، اگر با یک محصول جدید راه اندازی می کنید، روی توسعه تمرکز کنید اما اهدافی مانند موارد زیر را نیز تعیین کنید:

 

 • 10 وبلاگ جدید برای آگاهی از محصول تا تاریخ X ایجاد کنید.
 • 2 صفحه وب جدید را برای تبلیغ محصول جدید تا تاریخ X منتشر کنید.
 • تا تاریخ X با استفاده از روابط عمومی دیجیتال 5 مکان انتشار را در رسانه های آنلاین کسب کنید.

اینها تنها چند نمونه هستند، اما بدون شک می توانند به ارتقاء سطح کسب و کار شما بدون هزینه زیاد کمک کنند - تنها هزینه واقعی زمان است. به جای گسترش توانایی‌های خود در چندین طرح، سعی کنید روی آن‌هایی تمرکز کنید که از کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید حمایت می‌کنند.

 

کلید رشد پایدار، ثبات و تمرکز است و اهداف SMART شما را قادر می‌سازد که دقیقاً این کار را انجام دهید.

 

 1. اسناد دقیق ایجاد کنید تا مشخص کنید خریداران هدف شما چه کسانی هستند.

اهداف SMART به تلاش های بازاریابی شما جهت و تمرکز می دهند، مطمئناً، اما برای چه کسی بازاریابی می کنید؟

 

برای اینکه تلاش‌های بازاریابی استارت‌آپ شما به نتایج ملموس برسد، این تلاش‌ها باید متناسب با مخاطب هدف ایده‌آل شما باشد.

 

اکنون احتمالاً به خوبی درک خواهید کرد که می خواهید با چه کسی تجارت کنید، اما آیا این موضوع را به بقیه اعضای تیم خود بیان کرده اید یا - حداقل - سندی تهیه کرده اید که جزئیات شخصیت های خریدار شما را نشان دهد؟

 

اینجاست که شخصیت‌های خریدار به کار می‌آیند. شخصیت‌های خریدار، نمایش‌های نیمه تخیلی مشتریان ایده‌آل شما هستند. آنها بر اساس تحقیقات بازار، داده های فعلی، مشتریان موجود و چند فرضیه تحصیل شده، هستند. شخصیت‌های خریدار به شما کمک می‌کنند تا محرک‌ها، چالش‌های تجاری و نیازهای کسانی را که می‌خواهید برایشان بازاریابی کنید، درک کنید.

 

همچنین توجه به این نکته مهم است که شخصیت های خریدار افراد واقعی نیستند، بلکه کهن الگوهایی از آنها هستند.

 

اکنون که به طور خلاصه به این موضوع پرداختیم که پرسونای خریدار چیست، ممکن است از خود بپرسید - بسیار خوب، اما چه چیزی آنها را برای راه اندازی کار من، بسیار ارزشمند می کند؟ به عبارت ساده، پرسونای خریدار به شما این امکان را می دهد که بازاریابی خود را اصلاح کنید و مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید.

شما در طول مراحل توسعه و انتشار، محصول می‌خواهید و به پیروزی‌های سریع نیاز دارید، پس چرا وقت (و پول) را برای استفاده از گسترده‌ترین شبکه ممکن تلف کنید، زمانی که می‌توانید به کسانی که احتمال خرید از شما را دارند، توجه کنید؟

شخصیت های خریدار شما ایده خوبی از اینکه این افراد چه کسانی هستند به شما ارائه می دهند. از این اطلاعات برای ایجاد کمپین های بازاریابی و روابط عمومی استفاده کنید که بر افراد مناسب، در زمان و مکان مناسب خریدشان تمرکز می کنند.

 

 1. پیام شفاف و قانع کننده داشته باشید.

اگر تا به حال تبلیغات Ronseal را دیده اید، احتمالاً قبلاً با عبارت زیر آشنا هستید: "آن کاری را که می گوید، انجام می دهد."

 

در عصری که کمپین‌های بازاریابی نرم و با بودجه‌ی کلان و شعارهای رایج وجود دارد، این وظیفه شماست که پیام‌های خود را واضح و مختصر نگه دارید.

 

مردم، صحبت های عوامانه یا اصطلاحات صمیمی نمی خواهند. آنها می خواهند بفهمند محصول شما چه کاری انجام می دهد و چگونه می تواند به آنها در حل چالش های تجاری خود کمک کند. در واقع - و این ممکن است خشن به نظر برسد - حتی به کسب و کار شما هم مربوط نمی شود، بلکه در مورد این است که چگونه می توانید به مشتریان بالقوه خود کمک کنید.

 

با در نظر گرفتن این موضوع، هر پیامی که استارت آپ شما ایجاد می کند (و این برای همه مشاغل با هر اندازه ای صدق می کند) باید با در نظر گرفتن کاربر نهایی ایجاد شود. باید ساده، آموزنده و قانع کننده باشد. این به تبدیل ترافیک وب سایتی که ایجاد می کنید به سرنخ کمک می کند.

 

 1. یک استراتژی بازاریابی محتوا برای تولید سرنخ ایجاد کنید.

وقتی صحبت از ترافیک شد، باید برنامه ای برای آوردن مشتریان بالقوه به سایت خود داشته باشید. بازاریابی محتوا همه چیز در مورد تولید محتوای با کیفیت بالا است که به سؤالات مشتریان بالقوه و مشتریان شما پاسخ می دهد و آنها را تا نقطه خرید پرورش می دهد.

 

به عنوان مثال، وبلاگ ها برای افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت و آگاهی از برند شما عالی هستند. هر وبلاگ باید برای یک کلمه کلیدی طولانی بهینه سازی شود، زیرا این به هدایت ترافیک هدفمند (یعنی افرادی که قطعا علاقه مند به آنچه شما می خواهید بگویید) به وب سایت شما کمک می کند. این یک راه واقعاً آسان برای افزایش ردپای دیجیتالی استارتاپ شما و شروع ساختن نام آن است.

 

محتوایی که ایجاد می‌کنید به تولید سرنخ و نشان دادن تخصص شما نیز کمک می‌کند. به عنوان مثال، می توانید کتاب های الکترونیکی آموزنده تولید کنید و آنها را در پشت صفحات فرود در وب سایت خود قرار دهید. سپس بازدیدکنندگان می توانند کتاب های الکترونیکی شما را در ازای جزئیات آنها دانلود کنند.

 

با این رویکرد، می‌دانید که کسانی که کتاب‌های الکترونیکی شما را دانلود می‌کنند، علاقه‌مند به شنیدن نظرات شما هستند. کتاب‌های الکترونیکی که ایجاد می‌کنید به‌ویژه برای هدف قرار دادن «پذیرندگان اولیه» مفید خواهند بود، یعنی کسانی که می‌خواهند در زمینه فناوری/نرم‌افزار جدید پیشرفته باشند.

 

با گذشت زمان، با تولید محتوای بیشتر و بیشتر، وب سایت شما به یک مخزن اطلاعات تبدیل می شود. اگر همه آن برای شرایط مناسب بهینه شده باشد، افراد مناسب بارها و بارها آن را پیدا خواهند کرد.

 

 1. محتوایی که ایجاد می کنید را توزیع کنید.

کافی نیست که دکمه «انتشار» را بزنید و منتظر باشید تا مشتریان ظاهر شوند. از این گذشته، بازاریابی محتوا فقط برای ترافیک موتورهای جستجوی ارگانیک کار نمی کند. برای به دست آوردن بیشترین سود، می‌توانید محتوایی را که ایجاد می‌کنید تغییر کاربری دهید، آن را در کانال‌های غیرجستجو مانند اجتماعی و ایمیل توزیع کنید و آن را برای مخاطبان جدید و موجود به طور یکسان تبلیغ کنید.

 

به عنوان مثال یک پست وبلاگ را در نظر بگیرید. اگر فهرستی ایجاد کرده‌اید که 10 نکته را بیان می‌کند، می‌توانید برای هر یک از نکات یک گرافیک رسانه اجتماعی ایجاد کنید و در حین تبلیغ مقاله کامل و/یا یک پیشنهاد محتوای مرتبط، یک سری اطلاعات برای دنبال‌کنندگان خود انجام دهید.

 

یک طرح رسانه اجتماعی مانند این باید بخشی از هر استراتژی بازاریابی محتوا باشد و هر استراتژی بازاریابی محتوا باید با در نظر گرفتن توزیع، توسعه یابد.

 

 1. تبلیغات را برای نتایج کوتاه مدت اجرا کنید.

بازاریابی محتوا یک بازی طولانی مدت است. در حالی که در طول زمان می تواند بسیار مفید باشد، احتمالاً نتایج فوری را نخواهید دید. همانطور که پلتفرم محتوای خود را ایجاد می کنید، به راهی برای ایجاد سرنخ و بازگشت سرمایه در کوتاه مدت نیاز دارید و بهترین راه برای انجام این کار تبلیغات است.

 

تبلیغات «پرداخت برای بازی» هستند، بنابراین به اندازه بازاریابی محتوا مقیاس پذیر نیستند، اما مزیت آن این است که تبلیغات شما مدت کوتاهی پس از روشن کردن کمپین به کاربران نشان داده می شود.

 

اما ابتدا باید با کدام تبلیغات همراه شوید؟ این توسط استراتژی تبلیغاتی شما تعیین می شود، اما یک قانون کلی خوب این است:

 

 • تبلیغات جستجوی Google - زمانی که مردم از قبل از محصول/خدماتی که می‌فروشید آگاه باشند و برای یافتن ارائه‌دهنده/فروشنده مناسب در گوگل جستجو کنند بهترین گزینه است.
 • تبلیغات اجتماعی - از آنجایی که مردم به طور خاص برای خرید وارد شبکه های اجتماعی نمی شوند، این بهترین زمانی است که مردم از محصول/خدمت آگاه نباشند و بتوانید توجه آنها را به شیوه ای سرگرم کننده/تصویری جلب کنید. همچنین برای یافتن مخاطبان خاص خوب است.
 • تبلیغات نمایشی - بهترین برای آگاهی از برند و هدف گذاری مجدد.

 

 1. یک استراتژی روابط عمومی دیجیتال را برای افزایش سر و صدا در اطراف برند خود اجرا کنید.

حالا اگر می‌خواهید از هر کاری که انجام می‌دهید بیشترین بهره را ببرید - به ویژه از دیدگاه تولید محتوا - چرا آن را با روابط عمومی دیجیتال تقویت نکنید؟

 

روابط عمومی دیجیتال به طور موثر همه چیزهای خوب در مورد روابط عمومی سنتی را در بر می گیرد: پوشش مطبوعاتی، رویدادها، اطلاع رسانی، محتوای رهبری فکری - و همین کار را برای فضای آنلاین نیز انجام می دهد. ناگهان، دارایی‌هایی که برای فعالیت بازاریابی خود ایجاد کرده‌اید، می‌توانند متناسب با اهداف روابط عمومی تجدید شوند.

 

در واقع، روابط عمومی دیجیتال یک گام فراتر می رود: آژانسی که با آن کار می کنید تمام تلاش خود را برای به دست آوردن بک لینک به وب سایت شما انجام می دهد (ویراستاران و انتشارات در حفظ لینک ها در محتوا بسیار دشوار هستند). متعاقباً، کسانی که محتوای شما را از طریق انتشارات آنلاین می‌خوانند، در واقع می‌توانند کسب‌وکار شما را پیدا کنند، و خود محتوا از قبل برای جستجو بهینه شده است، زیرا شما قبلاً آن را انجام داده‌اید.

 

در مجموع، روابط عمومی دیجیتال به افزایش دید استارتاپ شما به صورت آنلاین و آفلاین کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند در رسانه‌های تجاری کلیدی مرتبط با کاری که انجام می‌دهید برجسته شوید و جنجال مثبتی در صنعت خود ایجاد کنید.

 

 1. اندازه گیری و بهبود ارزش طول عمر مشتری (CLV).

از آنجایی که حفظ یا فروش مجدد به مشتریان فعلی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از به دست آوردن مشتریان جدید است، برای استارت‌آپ‌ها بسیار مهم است که عمداً CLV را ردیابی کرده و آن را با موارد زیر بهبود بخشند:

 

 • افزایش تجربه مشتری و از بین بردن اصطکاک
 • پیگیری رضایت مشتری و تلاش برای بهبود
 • ایجاد استراتژی برای فروش و فروش متقابل

 

 1. شهرت خود را تثبیت و پرورش دهید.

87٪ از مشتریان در سال 2020 نظرات آنلاین برای مشاغل محلی را مطالعه می کنند که نسبت به 81٪ در سال 2019 (Bright Local) افزایش یافته است. اینترنت به مشتریان این امکان را می دهد که در طول فرآیند خرید بیشتر از همیشه مطلع شوند. بنابراین، یک شهرت ضعیف می تواند به تلاش های بازاریابی و فروش شما آسیب برساند، در حالی که یک شهرت خوب ممکن است به مهر و موم کردن معامله کمک کند.

 

با در نظر گرفتن این موضوع، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا تاثیر مثبتی داشته باشید:

 

 • از مشتریان بازخورد بخواهید و در مورد آن اقدام کنید.
 • زمانی که از حد انتظار فراتر رفتید، از آنها گواهی بخواهید.
 • انواع دیگر اثبات اجتماعی مانند مطالعات موردی را پرورش دهید.
 • به نظرات آنلاین به شیوه ای حرفه ای پاسخ دهید.

 

 1. یک موتور ارجاع بسازید.

علی‌رغم تمام استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال، تبلیغات شفاهی همچنان قدرتمند است.

 

این امر به ویژه برای کسانی که عمداً تجربه مشتری را بهبود می بخشند صادق است.

 

ارجاع ها اغلب به صورت ارگانیک اتفاق می افتد، اما یک استراتژی بازاریابی ارجاعی می تواند به شما کمک کند تا آنها را سریعتر تولید کنید. به عنوان مثال، شما می توانید:

 

 • مروجین را شناسایی کنید و از آنها بپرسید که آیا کسی را می شناسند که از محصول/خدمت شما سود می برد.
 • مشتریان را تشویق کنید تا دوستان خود را از طریق یک برنامه ارجاع معرفی کنند.
 • از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید.
 • کمپین‌هایی بسازید که برای هر دو طرف سودمند باشند یا از دلایلی حمایت کنند که مشتریان شما از آن حمایت می‌کنند.

 

ایده های بازاریابی استارتاپی

استراتژی‌های بالا می‌توانند به شما احساس خوبی از اینکه به کجا بروید، بدهد، اما اجرای آن داستان متفاوتی است. برای درک اینکه چگونه یک استراتژی بازاریابی می‌تواند برای استارت‌آپ شما موفقیت ایجاد کند، می‌خواهیم ایده‌هایی را مطرح کنیم. این ایده‌ها از استارت‌آپ‌ها هستند و به شما کمک می‌کنند تجسم کنید که چگونه یک استراتژی موفق می‌تواند برای اهداف بازاریابی شما مفید باشد.

 

 1. از تبلیغات پولی برای ایجاد یک جامعه مشتریان، استفاده کنید.

Starburst Data یک شرکت B2B است که به شرکت ها کمک می کند تا تجزیه و تحلیل وب سایت خود را درک کنند. آنها از موتور جستجویی استفاده می کنند که داده ها را سازماندهی می کند، بنابراین مشتریان می توانند حجم زیادی از داده ها را به سرعت تفسیر کنند. این استارت آپ از تبلیغات در لینکدین برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کند، مانند مورد زیر که نرم افزار خود را تبلیغ می کند:

یک بازاریاب محتوا برای شرکتی مانند Starburst شانس خوبی برای یافتن مخاطبان هدف خود در لینکدین دارد، زیرا این یک پلت فرم برای شبکه سازی حرفه ای است. بخشی از این کمپین بازاریابی شامل استفاده از تبلیغات لینکدین برای ایجاد جامعه و ارائه اطلاعات مفید است.

 

یک استراتژی راه‌اندازی B2B مشابه می‌تواند شامل استفاده از تبلیغات پولی یک پلت فرم رسانه اجتماعی برای پاسخگویی به مخاطبان شما باشد. از طرف دیگر، می‌توانید پیشنهادها را به صورت رایگان بارگذاری کنید و از هشتگ‌ها استفاده کنید تا توسط مشتریان احتمالی بیشتری دیده شوند.

 

 1. شبکه های اجتماعی را برای ارتباط با مشتریان امتحان کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی نیازی به خرج کردن ندارد – می توان از آن برای رشد مخاطبان و ارتباط با اعضای فعلی استفاده کرد. به عنوان مثال Paperless Parts را در نظر بگیرید، یک شرکت تولیدی با یک صفحه فیسبوک درخشان.

ایجاد یک صفحه کسب و کار فیس بوک و بهینه سازی آن رایگان است تا مشتریان بتوانند آن را پیدا کنند. فید Paperless Parts با توصیه‌ها و بررسی‌های مشتریان خوشحال شروع می‌شود و نشان می‌دهد که کسب‌وکار دارای پایگاه کاربر اختصاصی مشتری است. پس از آن، کسب‌وکار ویدیوهایی را پست می‌کند که در پشت صحنه فرآیند تولید قرار می‌گیرند، و همچنین یادآورهایی را برای وبینارها و سایر محتوای وب‌سایت ارسال می‌کنند.

 

یک صفحه رسانه اجتماعی برای یک استارت‌آپ که مشتریان را به نمایش می‌گذارد محتوای مفیدی ارائه می‌کند و مشارکت مخاطبان را تشویق می‌کند، یک استراتژی رایگان برای گسترش دسترسی، آوردن کلیک به وب‌سایت شما و نشان دادن اعتبار در صنعت است.

 

 1. بازاریابی سرمایه گذاری جمعی، که می تواند به تولید خبر منجر شود.

آیا به راه اندازی یک کمپین تامین مالی جمعی فکر می کنید؟ اگر این کار را بکنید، می‌توانید از نشریات، مطبوعات عالی کسب کنید و دامنه کمپین خود را گسترش دهید. برای مثال NeighborSchools را در نظر بگیرید که یک استارت آپ مراقبت از کودکان است. NeighborSchools مهدکودک های منحصر به فردی را از متخصصان دارای مجوز و با تجربه ارائه می دهد.

هنگامی که ذهن‌های NeighborSchools شروع به جستجوی منابع مالی برای افزایش خدمات خود کردند، برای جستجوی افرادی که به این خدمات اعتقاد داشتند و می‌توانستند سرمایه‌گذاری کنند، به سرمایه‌گذاری جمعی روی آوردند. این تاکتیک 3.5 میلیون دلار سرمایه اولیه برای شرکت به همراه داشت و این موفقیت چشم نشریات بزرگ را به خود جلب کرد.

 

حتی اگر تعداد کمی مشتری دارید، می توانید از کمپین تامین مالی جمعی خود به عنوان یک تاکتیک بازاریابی برای علاقه مندی بیشتر افراد به کسب و کار خود استفاده کنید.

 

 1. به جای کنفرانس، یک جلسه مجازی برگزار کنید.

Mabl یک ارائه دهنده SaaS مستقر در بوستون برای اتوماسیون تست یادگیری ماشین است. این زندگی توسعه دهندگانی را که باید راه حل های خود را آزمایش کنند آسان تر می کند. برای ایجاد یک جامعه بزرگتر، Mabl میزبان یک جلسه مجازی با کارشناسان صنعت بود.

سخنرانان جلسه به شرکت کنندگان در مورد تست نرم افزار آموزش دادند. این ایده یک راه جالب و کم هزینه برای گسترش شبکه حرفه ای شما و ارائه محتوای ارزشمند برای مشتریان بدون میزبانی کنفرانس است.

 

 1. از محتوای تولید شده توسط کاربر برای بیان داستان خود استفاده کنید.

استارت آپ ها معمولاً درآمدی برای تولید کمپین های رسانه های اجتماعی با بودجه کلان ندارند. برای آژانس مسافرتی Hopjump، تیم بازاریابی آنها دریافتند که بهترین راه برای بیان داستان خود در اینستاگرام است. صفحه کسب و کار پر از مشتریانی است که از تعطیلات مقصد خود لذت می برند و با استفاده از خدمات رزرو شده اند:

https://www.instagram.com/p/B-cbVS6Km4l/?utm_source=ig_embed&ig_rid=11613d14-5735-4820-9157-73cacea3201a

مشتریانی که تصاویر شگفت‌انگیز سفر خود را در اینستاگرام ارسال می‌کنند، می‌توانند Hopjump را تگ کنند تا فرصتی برای نمایش در صفحه داشته باشند، و این باعث افزایش قرار گرفتن در معرض دید استارت‌آپ می‌شود. مشتریان راضی می توانند تجربیات خود را با تعداد بیشتری از مخاطبان هدف Hopjump به اشتراک بگذارند.

 

یک کمپین بازاریابی که شامل محتوای تولید شده توسط کاربر است، یک راه آسان و رایگان برای کار است. می‌توانید از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود برای اجرای کمپین استفاده کنید و برای شانس حضور در فیدهای بیشتر، هشتگ اضافه کنید.

 

وقتی به ایده های کمپین فکر می کنید، ممکن است لازم نباشد آنقدر دور نگاه کنید. ممکن است بتوانید برخی از ابزارهایی را که از قبل در اختیار دارید برای تقویت پیام های کمپین خود استفاده کنید. آیا وبیناری وجود دارد که بتوانید در مورد یک موضوع برگزار کنید، یا پیشنهاد محتوایی که فکر می‌کنید به خوبی در بین مخاطبان لینکدین شما طنین‌انداز خواهد شد؟

 

 1. برای جذب بازدیدکنندگان با هدف بالا، محتوای بهینه شده برای سئو ایجاد کنید.

سئو یکی دیگر از استراتژی های رایگان و مقرون به صرفه ای است که بازاریابان استارت آپی می توانند از آن برای انتشار اخبار کسب و کار خود استفاده کنند.

 

اما اخطار اینجاست: از بین تمام استراتژی‌های ذکر شده، این یکی طولانی‌ترین زمان را می‌برد.

 

این بدان معنا نیست که این کار فوق العاده وقت گیر است - اینطور نیست، اما این یک کار مداوم است. هرچه بیشتر وب سایت خود را بهینه سازی کنید، عملکرد بهتری خواهد داشت، که به نوبه خود منجر به تولید سرنخ های بیشتری برای شرکت شما می شود.

 

باید به شما اطلاع دهیم که در این مرحله، سئو فوراً سرنخ‌ها یا فرصت‌های شما را به دست نمی‌آورد، اما پایه و اساس موفقیت مداوم در ماه‌ها و سال‌های آینده را خواهد گذاشت.

 

ایده پشت سئو این است که صفحات وب (و محتوای) خود را برای کلمات کلیدی که می دانید مشتریان بالقوه برای یافتن محصولات یا خدماتی مانند شما از آنها استفاده می کنند، بهینه می کنید.

 

بهتر از این، شما عبارات کلیدواژه طولانی را با رقابت کم تا متوسط ​​و حجم جستجوی بالا که مرتبط با محصول یا خدمات شما هستند شناسایی کنید و به جای آن از آنها استفاده کنید.

 

مطمئناً صفحات خدمات اصلی شما با سایر مشاغل در فضای شما با شرایط مشابه رقابت خواهند کرد، اما می توانید از محتوایی که ایجاد می کنید برای پیوند به این صفحات استفاده کنید، ارزش سئو آنها را در طول زمان تقویت کنید و رتبه آنها را در صفحات نتایج SERP افزایش دهید.

 

به روز رسانی و بهینه سازی وب سایت شما تضمین می کند که همچنان به رشد خود ادامه می دهد و مشتریان بالقوه علاقه مند را برای دراز مدت جذب می کند، بنابراین فرصتی است که نمی خواهید از دست بدهید.

 

 1. برنامه ارجاع را اجرا کنید.

بازاریابی مبتنی بر ارجاع در چند سال گذشته به تبلیغات تبدیل شده است زیرا مردم به طور فزاینده ای به بررسی محصول/خدمات، توصیفات و مطالعات موردی برای تایید تصمیمات خرید خود نگاه می کنند.

 

هدف پشت این ایده بازاریابی استارت آپی خاص این است که از کسانی که قبلاً محصول/خدمات شما را خریداری کرده اند استفاده کنید و از آنها بخواهید که از طرف شما حمایت کنند - چه از طریق بررسی، گواهی یا مطالعه موردی.

 

این نوع محتوا بسیار ارزشمند است زیرا به مشتریان بالقوه شما نشان می دهد و به آنها می گوید که در گذشته برای دیگرانی مانند آنها چه کرده اید. برای افزایش شانس مشتریان خود برای انجام این کار برای شما، به آنها تخفیف یا آزمایش محصول رایگان ارائه دهید.

 

علاوه بر این، ممکن است در نظر داشته باشید که کلیدها، آزمایش‌ها یا نسخه‌های رایگان محصول خود را به افراد خاصی واگذار کنید. به عنوان مثال، یک راه خوب برای به دست آوردن پوشش مطبوعاتی و ایجاد آگاهی از برند این است که به روزنامه نگاران فناوری اجازه دهید پیشنهاد شما را به صورت رایگان امتحان کنند. سپس می توانند یک بررسی بنویسند و آن را در نشریات آنلاین مربوطه توزیع کنند و به وب سایت شما پیوند دهند.

 

در نهایت، مطمئن شوید که این نظرات را به طور برجسته در وب سایت خود نشان می دهید. آنها به ایجاد اعتماد و اصالت کمک می کنند، که هر دو کلید فروش در دنیای اول دیجیتال امروزی هستند.

 

 1. یک نسخه رایگان یا آزمایشی از محصول خود را ارائه دهید.

یکی از بهترین راه‌ها برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌تان این است که نوعی نسخه از محصول/خدمت خود را به‌صورت رایگان ارائه دهید – و این برای بسیاری از کسب‌وکارها در حال حاضر کارآمد است.

 

Canva، Dropbox، Zapier، HubSpot - همه این شرکت‌های فناوری سطح بالا نوعی نسخه آزمایشی/رایگان از محصول یا خدمات خود را ارائه می‌کنند تا به افراد اجازه دهند قبل از خرید (یا ارتقا) آن را امتحان کنند. همانطور که مردم از آنها استفاده می کنند و متوجه می شوند که این محصولات چقدر عالی هستند، آنها احساس می کنند مجبور هستند نسخه کامل و "نامحدود" را برای همه زنگ ها و سوت ها خریداری کنند. عالیه، درسته؟

 

اما در کنار ترغیب مردم به استفاده از محصول شما - و ذاتاً در مورد خوب بودن آن در نتیجه صحبت کردن - همه چیز به کاهش هزینه های خرید مشتری مربوط می شود. کاری که بسیاری از کسب و کارها با مدل فریمیوم انجام می دهند این است که به کاربران آزمایشی فعلی تخفیف در قیمت کامل نرم افزار می دهند. این به طور قابل توجهی جذاب‌تر از پرداخت قیمت کامل است و می‌تواند به طور بالقوه سرنخ‌های بیشتری را به مشتریانی که خیلی سریع پرداخت می‌کنند تبدیل کند.

 

همچنین، برای کسانی که با این پیشنهاد به مشتریان پولی تبدیل نمی‌شوند، به شما این امکان را می‌دهد که بفهمید چه ویژگی‌ها یا بخش‌هایی از خدمات شما کم است. می‌توانید بازخورد بخواهید، تغییرات لازم را اعمال کنید و سپس آن‌ها را منتشر کنید تا ببینید چه کسی پیشنهاد کامل محصول را قبول می کند.

 

برای حداکثر تأثیر، آنچه را که ارائه می‌دهید در مقابل مسائل اصلی که شخصیت‌های خریدار شما در رابطه با فناوری مانند شما دارند، ارجاع دهید. برای رفع این مشکلات (در صورت امکان) ویژگی هایی را به محصول/خدمات خود اضافه کنید. شاید یک نقشه راه تهیه کنید و به مردم نشان دهید که چه چیزی به دست خواهند آورد. شفافیت یک راه عالی برای افزایش کاربران است!

 

در نهایت، به خاطر داشته باشید که این رویکرد با این خطر همراه است که ممکن است افراد مایل به ارتقاء به نسخه کامل نباشند. با این اوصاف، تا جایی که می توانید واضح و شفاف باشید که کاربران می توانند از نسخه کامل چه چیزی دریافت کنند و مشخص کنید که چقدر می تواند برای آنها ارزشمند باشد. جالب ترین ویژگی های خود را پنهان نگه دارید!

 

بهترین استراتژی ها از ترکیبی از ایده ها و تاکتیک ها استفاده می کنند

اگر می‌خواهید بهترین نتایج ممکن را در زمینه بازاریابی به دست آورید، باید روی آنچه که کار می‌کند تمرکز کنید.

 

در حالی که راه‌های مختلفی برای دستیابی به اهدافتان وجود دارد، همیشه باید روی پربازده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌ها تمرکز کنید، و به‌عنوان یک مالک استارت‌آپ، شرط می‌بندم که از قبل می‌دانید چقدر مهم است.

 

بهترین استراتژی ها از ترکیبی از مواردی که در بالا ذکر کردیم استفاده می کنند و سپس عملکرد آنها را تجزیه و تحلیل می کنند تا مشخص شود که کدام یک به سرمایه گذاری بیشتر یا کمتر نیاز دارند. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، به یاد داشته باشید که فعالیت های بازاریابی شما فقط به اندازه اهداف و هدف شما هستند. موفق باشید!

تجاری سازی

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید