برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

benefits-of-accelerators

5 مزیت برتر یک برنامه شتاب دهنده

5 مزیت برتر یک برنامه شتاب دهنده

آیا می‌دانستید که استارت‌آپ‌هایی که از برنامه‌های شتابدهنده فارغ‌التحصیل می‌شوند، ۲۳ درصد بیشتر از همتایان خود، احتمال موفقیت دارند؟

منتورینگ و کوچینگ برای برنامه های شتاب دهنده، دلیل اساسی این موضوع هستند. جایی که کارآفرینان از تخصص و تجربیات موفق و شکست های خود در برنامه شتابدهنده سود می برند که در نهایت به موفقیت آنها تبدیل می شود.

فرقی نمی‌کند استارت‌آپ شما در چه مرحله‌ای است، چه در جستجوی محصول متناسب با بازار باشید، چه محصول خود را راه‌اندازی کنید یا اولین مشتری خود را پیدا کنید، مهم این است که دوست دارید به زودی به اهداف خود برسید. و این دقیقاً همان چیزی است که یک برنامه شتاب دهنده به شما ارائه می کند: پیشرفت سریع!

در این پست، 5 مزیت برتر شرکت در برنامه های شتاب دهنده را مرور خواهیم کرد:

 1. سرعت پیشرفت خود را افزایش دهید.
 2. شبکه خود را رشد دهید.
 3. نفوذ و توجه سرمایه گذار را به دست آورید.
 4. کاهش هزینه ها و مزایای منحصر به فرد.
 5. از اشتباهات پرهزینه خودداری کنید.

برنامه‌های شتاب‌دهنده، برنامه‌های ثابت‌ و مبتنی بر همگروهی می باشند که از طریق آموزش، راهنمایی و تامین مالی، از شرکت‌هایی که در مراحل اولیه و رشد محور هستند، حمایت می‌کنند. اما همه برنامه های شتاب دهنده یکسان نیستند. سه نوع اصلی از برنامه های شتاب دهنده وجود دارد:

 • برنامه‌های نوآوری باز:

  از استارت‌آپ‌ها دعوت می‌کند تا در یک شرکت بزرگ تر همکاری کنند. از طریق این مشارکت، استارت آپ ها منابع مالی و راهنمایی دریافت می کنند.
 • برنامه‌های شتاب دهنده خارجی:

  شرکت‌ها با شتاب‌دهنده‌ها به منظور دریافت بودجه شریک می‌شوند. و فرصت های ادغام و همکاری به طور کلی در ازای آن فراهم می شود.
 • پایگاه های نوآوری:

  یک دفتر فیزیکی اختصاصی است که توسط متخصصان نوآوری هدایت می شود. کار اصلی آنها انجام تحلیل بازار و شناسایی روندهای جدید است و بر اساس این تحقیقات برنامه های نوآوری ایجاد می گردد.

در نانوپل، برنامه شتاب دهنده ما در ردیف برنامه های شتاب دهنده شرکتی خارجی قرار می گیرد. خبر خوب این است که شما می توانید از سطح آمادگی TRL4 به بعد، به برنامه شتابدهی نانوپل دسترسی داشته باشید. برنامه ما - برنامه شتاب سرمایه گذاری - در سراسر کشور ارائه می شود. به خواندن ادامه دهید تا 5 روش برتر پیوستن به یک برنامه شتابدهنده را که برای استارتاپ شما مفید است، کشف کنید.

 

مزیت شماره 1: سرعت پیشرفت خود را افزایش دهید

شما یک متخصص را همیشه همراه خود خواهید داشت تا در طرح کسب و کار، نمونه سازی، بازاریابی و غیره، شما را برای موفقیت آماده کند.

از آنجایی که یک مربی دارید که شما را در فرآیند شروع و رشد کسب و کارتان راهنمایی می کند، زمان لازم برای یادگیری این موارد را کاهش می دهید. از جمله هزینه های مرتبط با مراحل بی شمار آزمون و خطا. شما یاد خواهید گرفت که کجا و چگونه منابع را به بهترین نحو تخصیص دهید و کسب و کارتان خیلی زودتر از زمانی که بخواهید به تنهایی به سود خود برسید، سودآور خواهد بود.

 

مزیت شماره 2: شبکه خود را رشد دهید

برنامه‌های شتاب‌دهنده نقطه‌های داغ برای شرکت‌های فناوری نوظهور هستند. با عضویت در یکی از آنها، شما عملا بخشی از جامعه کارآفرینان و بنیانگذاران نیز خواهید بود. حال کارآفرینان باید شرکا، مشتریان، کارمندان و سایر بازیگران را بیابند تا به آنها در ایجاد کسب و کار کمک کنند.

برنامه شتابدهی یعنی داشتن فرصتی برای صحبت با کسانی که با چالش‌های مشابهی روبرو شده‌اند و یادگیری این موضوع که آنها چگونه بر این چالش ها غلبه کرده‌اند، موضوعی که برای کسب موفقیت بسیار مهم است.

 

مزیت شماره 3: به دست آوردن نفوذ و توجه سرمایه گذار

سرمایه گذاران به امید کشف نوآوری بزرگ بعدی به سمت شتاب دهنده ها کشیده می شوند. و بسیاری از آنها در رویدادهای نمایشی شرکت می کنند. اینجا جایی است که شرکت خود را برای مخاطبان به نمایش می گذارید.

از دیدگاه سرمایه‌گذاران، زمانی که یک استارت‌آپ از تخصص فردی که شرکت خود را با موفقیت راه‌اندازی کرده است، بهره‌مند شود، احتمال بازگشت سرمایه‌شان بیشتر است. یک مقاله از ژورنال هاروارد بیزینس ریویو، به مقایسه ای بین فارغ التحصیلان شتاب دهنده های برتر با استارتاپ های مشابه اشاره می کند که توانسته اند بودجه سرمایه گذاران فرشته را جمع آوری کنند. چیزی که آنها دریافتند این بود که فارغ التحصیلان شتاب دهنده به احتمال زیاد دور بعدی بودجه خود را زودتر دریافت می کنند.

 

مزیت شماره 4: کاهش هزینه ها و مزایای منحصر به فرد

آیا می دانستید که بسیاری از شتاب دهنده ها فضای اداری را به عنوان بخشی از برنامه خود در نظر می گیرند؟ اگر به یک فضای کاری نیاز دارید اما بودجه لازم برای اجاره دفتر را ندارید، این یک مزیت عالی از برنامه های شتاب دهنده است.

فضاهایی اغلب شامل یک فضای کار مشترک با اتاق های هیئت مدیره و کنفرانس در دسترس برای رزرو. اما دفاتر و آزمایشگاه‌های خصوصی نیز در برخی از این مراکز فناوری و نوآوری وجود دارد. این نمونه ای از چگونگی کاهش هزینه های سربار است.

همچنین می‌توانید به خدماتی که شتاب‌دهنده به صورت حجمی ارائه می‌دهد نیز دسترسی داشته باشید و به جای خرید، با به اشتراک‌گذاری تخصص خود، به تجهیزات یا سخت‌افزار مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

همچنین، بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات بزرگ با شتاب‌دهنده‌ها همکاری می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا برنامه‌هایی را ارائه دهند که برای مشاغل کوچک طراحی شده است. مثلا در نانوپل ما به شرکت کنندگان برنامه شتابدهی، امکان دسترسی به مجموعه های مختلف نرم افزار، ابزارهای تجاری، صنعتی و بازاریابی، با تخفیف قابل توجهی، را خواهیم داد.

 

مزیت شماره 5: از اشتباهات پرهزینه خودداری کنید

وقتی مسیر پیشرفت را به طور کامل طی کردید، باید دوباره آن را تکرار کنید، مؤلفه اساسی شتاب‌دهنده‌ها «استفاده از تجربه دیگران» است. دلیلی وجود دارد که چرا استارت آپ هایی که از برنامه های شتاب دهنده فارغ التحصیل می شوند، 23 درصد بیشتر از همتایان خود بقا دارند.

توانایی تکیه بر منابعی که افراد دیگر، قبلاً از آن استفاده کرده اند، به شما مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • خط دید بیشتر
 • یک فضای امن برای صحبت در مورد نگرانی های مهم شما
 • پاکسازی فضای ذهنی و کاهش اضطراب
 • در زمان و انرژی صرفه جویی می شود که مجبور نیستید خودتان مشکلات را حل کنید

اما بیشتر از همه، کار با یک متخصص به شما کمک می کند از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید. تصور کنید هنگام راه اندازی کسب و کار یا راه اندازی محصول جدید، میزان آزمون و خطا را کاهش دهید. این یک صرفه جویی قابل توجه در هزینه است. در عوض، از کسی مشاوره دریافت می‌کنید که می‌تواند به شما بگوید چگونه این کار را از همان ابتدا انجام دهید. درآمدی که با ورود سریع تر به بازار، به دست خواهید آورد را فراموش نکنید!

 

مرحله بعد چیست؟

آیا می دانستید که مجموعه ای از برنامه های متنوع شتاب دهی فناوری در نانوپل وجود دارد؟ شبکه شتابدهنده نانوپل همه مزایای فوق را به استارتاپ فناوری شما ارائه می دهد و تقریباً از هر نقطه کشور قابل دسترسی است.

ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه کارآفرینان و نوآوران در سراسر کشور به این منابع دسترسی دارند تا با هم بتوانیم به رشد مشاغل قوی و اقتصاد و نوآوری برجسته ادامه دهیم.

 

نانوپل, شتابدهی

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید