برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

Femtech

استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان و موانع سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاران ممکن است فرصت حضور در استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان را از دست بدهند. در اینجا نحوه رفع آن آمده است:

سرمایه گذاران اغلب می گویند که می خواهند پرتفوی خود را متنوع کنند. اما آنها ممکن است شرکت بزرگ فمتک (FemTech) بعدی را به دلیل سؤالات مغرضانه ای که از کارآفرینان می پرسند، از دست بدهند.

 

بر اساس مطالعه‌ای از دانشگاه کلمبیا و مدرسه بازرگانی هاروارد که رونوشت‌ها و ویدئوهای ضبط شده از مسابقات تامین مالی استارت‌آپ‌ها را با تقریباً 200 شرکت از سال 2010 تا 2016 تجزیه و تحلیل کردند، VCها استارت‌آپ‌هایی را که توسط زنان و مردان رهبری می‌شوند، به طور متفاوت مورد سؤال قرار می‌دهند - حتی اگر سرمایه‌گذاری‌ها به‌طور دیگری قابل مقایسه باشند.

 

خط‌های مختلف پرسش‌گری، زنان را در حالت تدافعی قرار می‌دهد، در حالی که به مردان فرصت‌هایی را می‌دهد تا در مورد چشم‌انداز استارت‌آپ خود صحبت کنند، که بودجه بیشتری را جذب می‌کند.

 

در نهایت، این به سرمایه‌گذاران آسیب می‌زند زیرا ممکن است ایده‌های عالی را در صنایع با رشد سریع مانند فم‌تک از دست بدهند.

 

بر اساس گزارش McKinsey & Company، بنیانگذاران زن، نیروهای محرک پشت استارتاپ هایی هستند که به سلامت مادر، سلامت قاعدگی، باروری، یائسگی و پیشگیری از بارداری می پردازند. فوربس گزارش داد که در بسیاری از معیارها، سرمایه گذاری های تحت رهبری زنان بهتر از سایرین است که توسط مردان رهبری می شوند.

 

تعداد سرمایه گذاری های تحت رهبری زنان تنها در چند سال به شدت افزایش یافته است. یک مطالعه نشان می‌دهد که در سال 2021، زنان 49 درصد از سرمایه‌گذاری‌های تازه ایجاد شده را رهبری می‌کردند - از 28 درصد در سال 2019.

 

محققان دریافتند که وقتی زنان سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را آغاز می‌کنند، VC‌ها تمایل دارند نگرانی‌های خود را درباره شکست خود ابراز کنند، با سؤالاتی مانند "چه تدابیری در برابر آن دارید؟" یا "آیا مشتریان برمی گردند؟" اما زمانی که مردان در حال صحبت کردن هستند، به نظر می‌رسد که VCها بیشتر به چگونگی رشد و موفقیتشان علاقه دارند، مثلاً می‌پرسند: «اگر همه چیز خوب است به کجا می‌خواهید برسید؟» یا "چگونه می خواهید مشتری جذب کنید؟"

 

به عبارت دیگر، سؤالات VCها معمولاً زنان را در موقعیتی قرار می‌دهند که از سرمایه‌گذاری‌های خود دفاع کنند - موضعی که عموماً برای سرمایه‌گذاران جذاب نیست - اما از مردان می‌خواهد که بینش و خوش‌بینی نشان دهند که سرمایه‌گذاری‌ها را جذب می‌کند.

 

چه کسانی بودجه بیشتری دریافت کردند؟ مردان. وقتی سرمایه‌گذاران عمدتاً در مورد رشد، سود و آرزوها سؤال می‌کردند، استارت‌آپ‌ها حدود 7.21 برابر بیشتر از استارت‌آپ‌هایی که سؤالاتی درباره تهدیدها، زیان‌های احتمالی و بدهی‌ها دریافت می‌کردند، سرمایه جذب کردند.

 

و این فقط مردان نیستند که از بنیانگذاران سؤالات مغرضانه می پرسند. زنان به همان اندازه احتمال دارد که از بنیانگذاران زن و مرد سؤال کنند. در مطالعه‌ای متفاوت از سوئد، فنلاند و سوئیس، محققان دریافتند که این الگو به‌ویژه در میان کارآفرینانی مشهود است که ریسک‌پذیری و رقابت را نشان می‌دهند - نشانه‌ای از طرز فکر کارآفرینی.

 

هنگامی که VCها در مورد نقش کارآفرینان زن که به عنوان ریسک پذیر رقابتی شناخته می شدند، بحث می کردند، سرمایه گذاران تمایل به ابراز نگرانی در مورد ضررهای احتمالی داشتند. اما زمانی که VC ها در مورد درخواست های بنیانگذاران مرد که به همان اندازه رقابتی بودند، بحث کردند، بحث های آنها بیشتر به سود بالقوه تبدیل شد، نه ترس از ضرر.

 

چگونه سرمایه گذاران می توانند به طور عادلانه از امیدوار کننده ترین سرمایه گذاری ها سرمایه گذاری کنند

 

VC هایی که می خواهند به طور عادلانه در سرمایه گذاری های امیدوار کننده تر سرمایه گذاری کنند، ممکن است از ارکسترها الهام بگیرند. بر اساس مطالعه ای که توسط اقتصاددانان دانشگاه هاروارد و پرینستون انجام شد، استفاده از صفحه نمایش در آزمون های آزمایشی برای جداسازی بصری نامزدها از هیئت داوران به افزایش درصد نوازندگان زن در ارکسترهای اصلی ایالات متحده کمک کرد. صفحه نمایش تشخیص جنسیت نامزد را برای هیئت منصفه تقریبا غیرممکن می کند.

 

VC ها می توانند با ناشناس کردن برنامه های مالی کتبی، خود را بر بنیانگذاران استارت آپ کور کنند. رقابت‌های زمین کور ممکن است سخت‌تر باشد، اما پرده‌ها، ابزارهای ویدئو کنفرانس و برنامه‌های تغییر صدا ممکن است فرصت‌هایی را برای انجام خلاقانه این کار ارائه دهند.

 

آگاهی نیز می تواند به تغییر رفتار کمک کند. VCها می توانند با ابزارهای ارزیابی رایگانی مانند Project Implicit که تعصبات افراد را با شمارش مدت زمانی که طول می کشد تا کلمات کلیشه ای مرتبط و نامرتبط را جفت کنند، کمیت کند، از سوگیری های جنسیتی که ممکن است داشته باشند آگاه شوند. VCها همچنین می‌توانند ارزیابی‌های کتبی خود را از تصمیم‌های تأمین مالی راه‌اندازی با ابزارهایی که به تشخیص سوگیری‌ها در متون کمک می‌کنند، بررسی کنند.

 

VCها همچنین می توانند مداخلات مورد استفاده توسط متخصصان منابع انسانی را اعمال کنند. مصاحبه های ساختاریافته - مصاحبه هایی که از مجموعه سوالات از پیش تعیین شده یکسانی برای همه نامزدها استفاده می کنند - استاندارد طلایی برای کاهش سوگیری در استخدام و مصاحبه است. VCهایی که می خواهند از سؤالات جانبدارانه اجتناب کنند ممکن است بخواهند مجموعه ای از سؤالات متنی را ایجاد کنند که از همه بنیانگذاران استارت آپ می پرسند.

 

اگرچه هر سرمایه‌گذاری ممکن است منحصربه‌فرد باشد، اما VCها همچنان می‌توانند از چک لیستی برای ایجاد تعادل بین سؤالاتی که به رشد، سود و آرزوها می‌پردازند با سؤالاتی که تهدیدها، زیان‌های احتمالی و بدهی‌های همه کارآفرینان را مورد توجه قرار می‌دهند، استفاده کنند.

 

با آگاهی بیشتر از تعصبات خود، کور کردن جنسیت بنیان‌گذاران در برنامه‌های کاربردی و استفاده از مجموعه‌ای متعادل از سوالات، VCها باید برای شناسایی استارت‌آپ بزرگ بعدی به رهبری یک زن، مجهزتر شوند!

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید