برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

women-startup

عدم سرمایه گذاری در استارت آپ های زنان، یک فرصت از دست رفته است!!!

عدم سرمایه گذاری در استارت آپ های زنان، یک فرصت از دست رفته است!!!

همه، ایده یک استارتاپ را دوست دارند: یک نفر یا یک تیم کوچک از افراد، یک کسب و کار را با استفاده از منابع مالی برای تبدیل شدن به یک شرکت میلیون دلاری، راه اندازی می کنند. این عشق به استارتاپ ها عمیقاً در روان مردم ریشه دوانده است. با این حال، هنگامی که بیشتر مردم به استارت آپ فکر می کنند، اغلب، شرکت هایی را تصور نمی کنند که زنان تأسیس یا رهبری می کنند.

 

ناظر جهانی کارآفرینی، گزارش می دهد که نسبت جهانی کارآفرین مرد به زن، 10 به 7 است. این یک شکاف کوچک است، اما وقتی از نظر بودجه به آن نگاه کنید، بزرگتر می شود. در سال 2018، بنیانگذاران مرد 109 میلیارد دلار از بودجه VC در ایالات متحده جمع آوری کردند، در حالی که بنیانگذاران زن تنها 2.86 میلیارد دلار کسب کردند. این یک فرصت تریلیون دلاری از دست رفته توسط سرمایه گذاران است و ما اغراق نمی کنیم.

 

چرا زنان برای جذب سرمایه برای استارت‌آُپ‌ها تلاش می‌کنند؟

 

یک تصور غلط رایج وجود دارد که تعداد زیادی کارآفرین زن وجود ندارد، اما اعداد خلاف این را نشان می‌دهند. نسبت کارآفرین مرد به زن بسیار کمتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید: 7 مؤسس زن به ازای هر 10 مؤسس مرد!

 

در سال 2020، کارآفرینان زن حدود 9.9 میلیون کسب و کار کوچک در ایالات متحده داشتند، از سوی دیگر، بنیانگذاران مرد ایالات متحده، مالک حدود 12.5 میلیون شرکت هستند.

به راحتی می توان گفت که این شکاف وجود دارد زیرا زنان کمتر به کارآفرینی علاقه دارند، اما اینطور نیست. واقعیت این است که برای زنان سخت‌تر است که بودجه کافی برای سرپا نگه داشتن کسب‌وکار خود جمع‌آوری کنند.

 

احتمالاً با این جمله آشنا هستید که «۹۰ درصد همه استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند». تعداد واقعی ممکن است بر اساس صنعت و سایر عوامل متفاوت باشد، اما به طور کلی، بسیاری از شکست ها به دلیل کمبود بودجه است. این نوع شکست خطری برای استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان است، به ویژه با توجه به اینکه در سال 2020، تخمین زده شد که تنها 2.3 درصد از کل بودجه VC به این استارت‌آپ‌ها اختصاص یافته است.

 

شکاف در تعداد استارت‌آپ‌ها به اندازه‌ای نیست که بتواند این نابرابری را توضیح دهد. یک توضیح این است که تنها حدود 12 درصد از تصمیم گیرندگان در شرکت های VC زن هستند. هنگامی که نمایندگان زنان بیشتر باشد، شانس دریافت بودجه برای مشاغل تحت رهبری زنان افزایش می یابد.

 

درک این نکته مهم است که سرمایه‌گذاری استارت‌آپ یک بازی با جمع صفر نیست. اگر بنیان‌گذاران زن رشد کنند، از بودجه استارت‌آپ‌های مردانه چیزی کم نمی‌شود. هر استارتاپ موفقی نشان دهنده یک مثبت خالص برای اقتصاد است.

 

از سال 2017، استارت آپ هایی که کمتر از یک سال از عمرشان می گذرد، به طور متوسط ​​3 میلیون شغل به اقتصاد ایالات متحده اضافه کرده اند. این بیش از یک دوجین میلیون شغل و بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد.

 

تجربه بنیانگذاران زن استارتاپ چیست؟

 

من این فرصت را داشته ام که با چندین بنیانگذار زن آشنا شوم، و تجربیات آنها نشان دهنده مشکلات منحصر به فردی است که زنان در تلاش برای راه اندازی شرکت ها و جمع آوری بودجه با آنها مواجه هستند. اخیراً لذت مصاحبه با چندین بنیانگذار زن از جمله شانون آلمیدا و پریانکا وزیرانی را داشتم.

 

شانون و پریانکا از بنیانگذاران Volv هستند که عملا مانند " TikTok برای نویسندگان" است تا به شما کمک کند بدون نیاز به پرش از صفحه ای به صفحه دیگر بهترین محتوا را پیدا کنید. اگرچه این مفهوم به اندازه‌ای خوب بود که توجه شرکت اسنپ‌چت را برای سرمایه گذاری اولیه جلب کرد، اما آنها برای جلب توجه VCها با مشکلاتی مواجه بودند.

 

Volv اعداد فوق‌العاده‌ای را به عنوان یک اپلیکیشن جدید نشان می دهند، اما با این وجود، VCها تمایلی به سرمایه‌گذاری در این شرکت ندارند. در تجربه خود، VCها به بنیانگذاران زن این احساس را می دهند که به جای معرفی محصولات و مدل کسب و کار، بیشتر احساس می کنند که در حال گدایی پول هستند... !

 

قبل از تأسیس Volv، شانون و پریانکا در یک استارت آپ رسانه اجتماعی کار می کردند که تمرکز آن بر افزایش آگاهی و کاهش اطلاعات نادرست در مورد قربانیان بحران های فوری اجتماعی بود. برای قرار گرفتن در رادار VCها مسیر منحصر به فردی را در پیش گرفتند. آنها شروع به ارسال ایمیل سرد به سلبریتی ها کردند تا اینکه نام های بزرگی مانند کری واشنگتن و ایلانا گلیزر با انتشار پستی در اینستاگرام درباره این استارتاپ، آنها را در رادار قرار دادند. برای به دست آوردن بودجه، آنها باید از زنان موفق حمایت می کردند.

 

چگونه روند را معکوس کنیم

 

هیچ راه حلی برای رفع مشکل کمبود سرمایه گذاری در استارت آپ های زنان وجود ندارد. به عنوان یک کارآفرین زن، بهترین کاری که می توانید برای افزایش شانس خود برای جذب سرمایه انجام دهید، ایجاد شبکه با سایر بنیانگذاران زن است.

 

یکی از نمونه‌های عالی از شبکه‌ای که به بنیان‌گذاران زن قدرت می‌دهد، Fylí است. این یک جامعه متفکر زن است که هدف آن برقراری ارتباط بین بنیانگذاران زن با مربیان و کمک به آنها برای یافتن فرصت های مالی است.

 

به عنوان یک کارآفرین زن، ممکن است نخواهید خود را به جوامع استارتاپی که فقط زنان هستند محدود کنید. چیزهای زیادی برای یادگیری از گروه های دیگر وجود دارد، اما ارزش مطلق دسترسی به سایر بنیانگذارانی که چالش های منحصر به فرد تأمین بودجه به عنوان یک زن را درک می کنند، باورنکردنی است.

 

اگر سرمایه‌گذار هستید، می‌توانید با تحقیق در مورد شرکت‌هایی که فرصت‌های با ارزش بازگشت سرمایه را ارائه می‌دهند، روند کمبود بودجه برای استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان را معکوس کنید. هیچ کس صرفاً بر اساس جنسیت برای تأمین مالی استارت آپ های تحت رهبری زنان بحث نمی کند. چالش واقعی این است که قرار گرفتن در معرض بیشتر برای این شرکت ها برای جبران سختی دریافت بودجه خصوصی است.

 

پیدا کردن نمونه‌های عالی از استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان که در زمینه‌های خود کارهای شگفت‌انگیزی انجام می‌دهند، اصلاً سخت نیست. 4D Healthware بیش از 5 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است تا پزشکی شخصی شده را با یکپارچه سازی داده ها ممکن کند. Biobot Analytics که توسط ماریانا ماتوس و نیوشا قائلی تأسیس شده است، بیش از 28 میلیون دلار در پنج سال برای تغییر زیرساخت های فاضلاب و ارائه تجزیه و تحلیل سلامت بر اساس تجزیه و تحلیل فاضلاب جمع آوری کرده است.

 

اینها فقط دو نمونه هستند. همچنین Affectiva وجود دارد که توسط Rana el Kaliouby یکی از بنیانگذاران آن است که با توسعه فناوری که به کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل حالات چهره، احساسات مشتری را بهتر درک کنند، طی شش سال بیش از 60 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

 

مهم است که این تصور غلط که استارتاپ‌های تحت رهبری زنان تنها بر محصولات و خدماتی که زنان را هدف قرار می‌دهند، معکوس می‌کنند. بنیانگذاران زن زیادی هستند که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهند. واگذاری فرصت‌های سرمایه‌گذاری صرفاً به دلیل جنسیت، ضرر خالص برای همه، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجتماعی است.

 

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید