برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

investment

چگونه برای استارت آپ خود سرمایه گذار پیدا کنید

چگونه برای استارت آپ خود سرمایه گذار پیدا کنید

یافتن سرمایه‌گذاران بالقوه برای استارت‌آپ شما می‌تواند برای موفقیت شرکت شما بسیار مهم باشد. یادگیری چند استراتژی اثبات شده می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. در این مقاله، مزایای پیدا کردن سرمایه‌گذاران برای یک استارت‌آپ را مورد بحث قرار می‌دهیم، مراحل نحوه یافتن سرمایه‌گذاران را ارائه می‌کنیم و نکاتی را برای شبکه‌سازی با سرمایه‌گذاران بالقوه ارائه می‌کنیم.

********************

مزایای یافتن سرمایه گذاران برای یک استارتاپ:

در اینجا مزایای اصلی دانستن چگونگی یافتن سرمایه گذار برای یک استارت آپ آورده شده است:

 

پایه محکمی برای ایده استارت آپی شما فراهم می کند:

بیشتر استارت آپ ها از یک ایده اولیه سرچشمه می گیرند، که پس از آن نیاز به بودجه و پرسنل برای تبدیل شدن به یک کسب و کار کارآمد دارد. تضمین وجوه سرمایه گذار به شما کمک می کند تا کارکنان مورد نیاز را استخدام کنید، در تجهیزات تولید سرمایه گذاری کنید و بودجه کافی برای حفظ عملیات روزانه داشته باشید تا زمانی که کسب و کار درآمد کافی ایجاد کند.

به شرکت کمک می کند تا به سرعت سهم بازار را به دست آورد:

زمانی که یک شرکت نوپا ایده جدیدی برای یک محصول یا خدمات ارائه می کند، یکی از اهداف فوری آن این است که تا آنجا که ممکن است آن بازار مربوطه را تصرف کند. جذب سریع مشتریان جدید به معنای سرمایه گذاری هنگفت در بازاریابی و فروش است که می توانید با کمک یک سرمایه گذار به آن دست پیدا کنید.

به شما امکان می‌دهد قدرت ریسک‌ بیشتری نسبت به وام بانکی داشته باشید:

در حالی که برخی از کسب‌وکارهای نوپا تصمیم می‌گیرند که عملیات اولیه خود را با گرفتن وام تأمین مالی کنند، این معمولاً مقدار پولی را که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند محدود می‌کند، زیرا بانک‌ها تمایل دارند ریسک‌های خود را محدود کنند. یک سرمایه گذار به طور کامل از خطرات موجود آگاه است و اگر احساس کند که کسب و کار پتانسیل کافی دارد، ممکن است پول نقد بیشتری را به آن تزریق کند.

به شما امکان می دهد به وجوهی دسترسی داشته باشید که نیازی به بازپرداخت آن ندارید:

اگر استارتاپ خود را با کمک وام کسب و کار تامین مالی می کنید، بدون در نظر گرفتن سطح موفقیت استارت آپ خود، باید وام را به اضافه سود اضافی بازپرداخت کنید. اگرچه سرمایه گذاران معمولاً انتظار دارند سهمی از سود آتی شرکت داشته باشند، اما تا زمانی که شرکت به سوددهی تبدیل نشود، نیازی به بازپرداخت آنها نیست.

استانداردها و جاه طلبی های شرکت شما را بالا می برد:

سرمایه گذاران عموماً می خواهند تا حد امکان از یک سرمایه گذاری سود ببرند. آنها می توانند به شما و بقیه کارکنان استارت آپ کمک کنند تا اهداف بالاتری را تعیین کنید و شما را روی راه رسیدن به آنها متمرکز نگه دارند.

به شما امکان دسترسی به شبکه کسب‌وکارشان را می‌دهد:

افرادی که در استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند معمولاً یک شبکه تجاری توسعه‌یافته دارند. از آنجایی که موفقیت شرکت شما به نفع آنهاست، احتمالاً با اتصال شما به افراد و سازمان های مختلفی که ممکن است به استارتاپ شما کمک کنند، به شما کمک خواهند کرد.

********************

چگونه برای یک استارتاپ سرمایه گذار پیدا کنیم؟

این مراحل را در مسیر خود برای تضمین سرمایه‌گذاران برای استارت‌آپ خود دنبال کنید:

 

  1. از خانواده و دوستان بپرسید

اولین افرادی که بسیاری از کارآفرینان استارت آپی در هنگام نیاز به سرمایه گذار در نظر می گیرند، اغلب دوستان و خانواده خود هستند. همچنین معمولاً مقرون به صرفه‌تر است، زیرا افرادی که نزدیک شما هستند بیشتر از یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای یا یک بانک، پول را در شرایط سودمندتری به شما پیشنهاد می‌کنند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از آنها وام بخواهید یا یک سرمایه گذاری واقعی، که معمولاً به این معنی است که نسبتی از سود آینده را به آنها می دهید.

 

اگرچه متقاعد کردن دوستان یا خانواده برای تأمین مالی کسب و کارتان ممکن است راهی ساده و آسان برای تأمین سرمایه به نظر برسد، اما معمولاً ایده خوبی است که با آنها مانند سرمایه گذاران عادی رفتار کنید و برنامه های خود و خطرات مرتبط با آنها را به درستی توضیح دهید. داشتن ارتباطات حرفه ای با آشنایان شخصی می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد، مگر اینکه مطمئن شوید که در هر مرحله به درستی با آنها ارتباط برقرار می کنید.

  1. به دنبال تامین منابع مالی در ازای سهام باشید

تامین مالی سهام به معنای دریافت بودجه از یک طرف خارجی در ازای سهمی از شرکت شماست. اگرچه واگذار کردن بخشی از شرکت به شخص دیگری ممکن است در مرحله راه اندازی یک سازمان جذاب به نظر نرسد، اما به شما این امکان را می دهد که به سرعت پول جمع آوری کنید و از آن برای عرضه محصولات خود به بازار استفاده کنید. مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید تأمین مالی سهام را پیدا کنید، مانند شرکت‌های سرمایه‌گذاری، سایت‌های تأمین مالی آنلاین، انکوباتورها، برنامه‌های شتاب دهنده و گروه‌های آنلاین.

  1. سرمایه گذاران خصوصی را پیدا کنید

سرمایه گذاران خصوصی افرادی هستند که به دنبال فرصت های تجاری برای سرمایه گذاری هستند، معمولاً در ازای سهام در سازمان های مربوطه. دو نوع اصلی سرمایه گذاران خصوصی عبارتند از:

 

سرمایه‌گذاران خطرپذیر: سرمایه‌گذار خطرپذیر، سرمایه‌گذاری است که در ازای امتیازات مختلف، مانند سهام، جایگاهی در هیئت مدیره شرکت یا درصدی از سود آتی شرکت، سرمایه‌ای در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. آنها می توانند افراد یا شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر باشند و تمایل دارند شرکت های نوپا با پتانسیل رشد بالاتر از متوسط ​​را انتخاب کنند.

سرمایه‌گذاران فرشته: سرمایه‌گذار فرشته معمولاً شخصی است که دارای مقادیر زیادی وجوه دور ریختنی است که به دنبال شرکت‌های نویدبخش برای سرمایه‌گذاری است، معمولاً در ازای سهام. برخلاف سرمایه گذاران خطرپذیر که تنها با هدف کسب سود قابل توجه از سرمایه گذاری خود سرمایه گذاری می کنند، سرمایه گذاران فرشته معمولاً بیشتر نگران آینده بلندمدت سازمان هستند.

نکاتی برای ایجاد شبکه با سرمایه گذاران

هنگام برقراری ارتباط با سرمایه گذاران بالقوه به این نکات توجه کنید:

 

یک طرح تجاری کامل داشته باشید.

سرمایه گذاران معمولاً قبل از اینکه تصمیم بگیرند در جایی سرمایه گذاری کنند، بسیاری از شرکت های نوپا را تجزیه و تحلیل می کنند، مگر اینکه دوستان یا خانواده باشند. شما می توانید با داشتن یک طرح کسب و کار کامل که به وضوح هدف سازمان شما، نحوه برنامه ریزی برای انجام آن و زمان بندی شما را مشخص می کند، شانس خود را برای وادار کردن سرمایه گذار به انتخاب استارتاپ خود افزایش دهید.

برای رد پیشنهاد ناکافی آماده باشید.

هنگامی که با سرمایه گذاران بالقوه به منظور تأمین منابع مالی شبکه می کنید، احتمالاً پیشنهادات معامله ای دریافت خواهید کرد که ممکن است شما را ملزم به صرف نظر از سهام یا کنترل مدیریتی بیشتری نسبت به آنچه که آماده ارائه آن هستید، نماید. اگرچه تامین یک سرمایه گذار گام مهمی در زندگی یک استارتاپ است، اما باید مرزهای مشخصی را در مورد اینکه چقدر حاضرید تسلیم شوید و پیشنهادهایی را که مطابق با آن معیارها نیستند، رد کنید، تعیین کنید.

یک برنامه 30 ثانیه ای آماده داشته باشید.

هنگام ملاقات با سرمایه گذاران بالقوه، آنها ممکن است زمان لازم برای گوش دادن به کل داستان استارت آپ شما را نداشته باشند. یک برنامه کوتاه، فقط نیم دقیقه آماده کنید، که به طور خلاصه توضیح می دهد که چه کاری انجام می دهید و به چه چیزی امیدوار هستید برسید.

امور مالی خود را مرتب کنید.

اگرچه استارت آپ ها به ندرت سوابق مالی بسیار پیچیده ای دارند، اما مهم است که نظم و ترتیب کاملی داشته باشند و آماده ارائه به سرمایه گذار بالقوه باشند. داشتن تمام اطلاعات ضروری در دسترس می تواند نشانه ای از یک سرمایه گذاری مطمئن باشد و ممکن است شانس شما را برای یافتن سرمایه گذار مناسب افزایش دهد.

 

جذب سرمایه گذاری با شتابدهنده نانوپل

نحوه ثبت درخواست سرمایه گذاری

همه متقاضیان سرمایه گذاری می‌توانند پس از مطالعه مقالات مرتبط در وبسایت نانوپل، از طریق لینک زیر وارد صفحه ثبت نام شده و اطلاعات مربوط به درخواست خود را وارد نمایند. پس از بررسی همه طرح‌ها، نانوپل با طرح‌هایی که پتانسیل پذیرفته شدن را دارند، تماس خواهد گرفت.

فرم ثبت نام درخواست سرمایه گذار

سرمایه گذاری

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید