برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

ُStartup-b2b-sale

فروش B2B برای استارت‌آپ‌ها

فروش B2B برای استارت‌آپ‌ها: راهنمای ساده در مورد نحوه شروع فروش

وقتی استارتاپی را تازه راه اندازی می کنید، تیم فروش قوی ای ندارید که مسئولیت پیشرفت فروش را بر عهده بگیرد. تنها چیزی که می دانید این است که می خواهید اولین مشتریان خود را به دست آورید.

 

چالش برانگیز است... اما نه زمانی که متوجه شوید فرآیند فروش چگونه گام به گام، آسان تر می شود.

 

ما این راهنمای کوتاه را برای کمک به شما در شروع مطمئن در فروش B2B گردآوری کرده‌ایم، بنابراین برای بستن اولین معامله خود، آماده شوید!

طرح کلی:

 

 • فروش B2B چیست؟
 • فروش B2B در مقابل فروش B2C: تفاوت چیست؟
 • آشنایی با چرخه فروش
 • سفر خریدار در مقابل قیف فروش در مقابل خط لوله فروش
 • نحوه شروع فروش: فرآیند فروش B2B مرحله به مرحله
 • نکاتی در مورد اجرای کمپین های فروش موفق B2B برای استارت آپ ها

 

فروش B2B چیست؟

فروش B2B یا فروش از تجارت به تجارت، به فرآیند فروش بین شرکت ها اشاره دارد. به عنوان مثال، یک شرکت SaaS (Software as a service)که محصول خود – مثلا نرم افزار بازاریابی ایمیلی - را به شرکت دیگری می فروشد، در فروش B2B شرکت دارد.

 

فروش B2B در مقابل فروش B2C: تفاوت چیست؟

فروش B2B اغلب بر خلاف نوع دیگری از روابط تجاری - B2C، که مخفف تجارت به مصرف کننده است، مشاهده می شود. فروش B2C در مورد فروش مستقیم محصولات به یک مشتری فردی است که مصرف کننده نهایی نیز هست (یک فروشگاه آنلاین که در آن لباس می‌خرید نمونه‌ای از تجارت B2C است).

 

چندین تفاوت قابل توجه بین فروش B2B و B2C وجود دارد:

 

فروش B2B دارای میانگین ارزش معاملاتی بالاتری است. در حالی که در B2C، فروشندگان ممکن است یک محصول را به یک کاربر نهایی بفروشند، کسب‌وکارها اغلب به صورت عمده خرید می‌کنند و قیمت‌های بسیار بالاتری دارند.

 

فروش B2B شامل تصمیم گیرندگان بیشتری می شود. در حالی که در B2C، یک فروشنده باید فقط یک نفر را متقاعد کند تا محصول خود را بخرد، در B2B، فروشندگان قبل از اینکه فروش را کامل کنند، باید با چندین ذینفع معامله کنند.

 

چرخه فروش B2B طولانی تر است. برخلاف فروش B2C، در دنیای B2B، هیچ خریدی مبتنی بر انگیزه وجود ندارد. خریداران زمان بیشتری را برای تصمیم گیری نهایی صرف می کنند. بر اساس تحقیقات CSO Insights، 74.6 درصد از فروش B2B به مشتریان جدید حداقل چهار ماه طول می کشد و 46.4 درصد هفت ماه یا بیشتر طول می کشد.

 

در فروش B2B، قیمت گذاری انعطاف پذیرتر است. در حالی که در B2C، یک مصرف کننده به طور کلی یک قیمت اعلام شده را می پذیرد، در فروش B2B، گاهی اوقات می توان قیمت را مورد مذاکره قرار داد.

 

در فروش B2B، پرداخت پیچیده تر است. وقتی صحبت از فروش B2C می شود، معامله معمولاً در محل تسویه می شود. در همین حال، پردازش پرداخت B2B به زمان بیشتری برای تأیید نیاز دارد، بنابراین تراکنش ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد.

 

در فروش B2B، مشتریان تحصیلات بیشتری دارند. آن‌ها در مورد کسب‌وکاری که می‌خواهند با آن سر و کار داشته باشند، دارای گزینش بیشتر هستند و معمولاً معیارهای خرید خود را دارند، برخلاف خریداران B2C، که اغلب به کمک یک فروشنده نیاز دارند.

آشنایی با چرخه فروش

فرآیند فروش چیزی نیست که فقط یک بار اتفاق بیفتد. هنگامی که یک معامله را با موفقیت ببندید، به مرحله اول بازمی‌گردید و چشم‌انداز دیگری را ایجاد می‌کنید، پرورش می‌دهید و تبدیل می‌کنید. این یک چرخه بی پایان است. در واقع، هنگام صحبت در مورد فرآیند فروش، فروشندگان در واقع از اصطلاح "چرخه فروش" استفاده می کنند.

 

اما چرخه فروش چیست؟

 

چرخه فروش یک توالی چرخه ای از فعالیت هایی است که نمایندگان فروش برای تبدیل مشتری جدید انجام می دهند. به عنوان یک قاعده، از هفت مرحله تشکیل شده است:

 

 1. جستجوگرها - در این مرحله، شما به دنبال سرنخ های جدید هستید. با انجام تحقیقات آنلاین در سایت هایی مانند لینکدین یا ایجاد مخاطبین در کنفرانس ها و رویدادهای صنعتی.
 2. اتصال - در اینجا، شما در حال دسترسی به سرنخ های جدید خود هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها از طریق یک ایمیل سرد، یک پیام در شبکه های رسانه های اجتماعی یا یک تماس اکتشافی جمع آوری کنید.
 3. صلاحیت رهبری - اکنون که داده‌هایی را درباره مشتریان بالقوه خود جمع‌آوری کرده‌اید، تصمیم می‌گیرید که آیا آنها برای کسب‌وکار شما مناسب هستند یا خیر و بنابراین باید بیشتر به قیف فروش منتقل شوند.
 4. Pitch - در این مرحله، شما محصول یا خدمات خود را به مشتری بالقوه خود نشان می دهید.
 5. رسیدگی به اعتراض - از آنجایی که برای مشتریان احتمالی معمول است که اعتراض داشته باشند، ممکن است لازم باشد هر زمان که اعتراضی وجود داشت بر آنها غلبه کنید.
 6. بستن معامله - این مرحله شامل تمام فعالیت‌هایی است که در زمان نزدیک شدن به پایان فروش انجام می‌شود، به عنوان مثال، مذاکره، ارائه یک پیشنهاد ، و غیره. به محض اینکه فروش را بسته‌اید، مشتری بالقوه، مشتری شما می شود.
 7. پرورش مشتریان جدید - شما باید به برقراری ارتباط با مشتریان جدید خود ادامه دهید و ارزش راه حل خود را تقویت کنید تا آنها را مجبور کنید خریدهای خود را تکرار کنند یا از طریق ارجاع به شما سرنخ های جدید بیاورند.

 

 

برای درک بهتر چرخه فروش، باید درک کنید که مشتریان بالقوه چگونه از دیدگاه خریدار و فروشنده اقدام به خرید می کنند.

 

بنابراین، قبل از اینکه به آناتومی فرآیند فروش کسب و کار به تجارت بپردازیم، بیایید سه مفهوم اساسی مربوط به چرخه فروش شما را در نظر بگیریم: سفر خریدار، قیف فروش، و خط لوله فروش. این اصطلاحات اغلب مخلوط هستند، بنابراین برای جلوگیری از سردرگمی باید بین آنها خط بکشید.

 

سفر خریدار در مقابل قیف فروش در مقابل خط لوله فروش

سفر خریدار

سفر خریدار، مسیر مشتری را برای خرید توصیف می کند. معمولاً شامل سه مرحله است:

 

 • آگاهی - در این مرحله، مشتری متوجه می شود که مشکلی وجود دارد که باید آن را حل کند، اگرچه مشخص نکرده است که چه چیزی باعث آن شده است. برای شما، هنوز زمان فروش نرسیده است. درعوض، باید محتوایی را به آنها ارائه دهید که به آنها نکات دردناک را آموزش دهد.
 • توجه - در اینجا، مشتری بالقوه مشکل خود را تعریف می کند و گزینه هایی را برای حل آن در نظر می گیرد. اکنون باید اقداماتی را انجام دهید تا به آنها کمک کنید بفهمند چگونه می توانند از راه حل شما سود ببرند.
 • تصمیم - در این مرحله، مشتری بالقوه استراتژی راه‌حل مناسب را ارزیابی و تصمیم می‌گیرد و محصولات و خدماتی را انتخاب می‌کند که به رفع مشکل کمک می‌کند. بالاخره زمان آن فرا رسیده است که شرکت خود را به عنوان یک ارائه دهنده راه حل ایده آل بفروشید!

همانطور که می بینید، سفر خریدار از دیدگاه مشتری به فرآیند فروش نزدیک می شود. اما در مورد یک فروشنده چطور؟ اینجاست که یک قیف فروش وارد عمل می شود.

 

قیف فروش

قیف فروش، که به عنوان قیف خرید نیز شناخته می شود، مجموعه ای از مراحل است که مشتری بالقوه شما قبل از رسیدن به نقطه خرید محصول یا خدمات شما، طی می کند. کلمه «قیف» در اینجا به‌طور ایده‌آل نشان می‌دهد که فرآیند فروش چگونه پیش می‌رود: از بسیاری از سرنخ‌هایی که به فهرست شما می‌پیوندند، تنها تعداد کمی به مشتریان پرداخت‌کننده تبدیل می‌شوند.

 

قیف فروش مدرن شامل پنج مرحله است:

 

 • آگاهی – در این مرحله، مردم را از محصول خود آگاه می کنید (به عنوان مثال، با کمک بازاریابی محتوا، کمپین های رسانه های اجتماعی، سئو و غیره).
 • علاقه - هنگامی که یک سرنخ از مرحله آگاهی تبدیل شد، شما علاقه آنها را جلب می کنید، و آنها را متوجه می کنید که راه حل شما می تواند نیازهای آنها را برآورده کند.
 • ملاحظات - در این مرحله، شما بر نحوه نشان دادن مزیت های رقابتی خود تمرکز می کنید زیرا مشتری بالقوه شما راه حل شما را با دقت مطالعه می کند و آن را در برابر رقبای شما ارزیابی می کند.
 • تصمیم - اکنون مشتری شما آماده است تا محصول شما را بخرد. در مورد تمام جزئیات مهم معامله مذاکره کنید و انگیزه های مقاومت ناپذیر ایجاد کنید (به عنوان مثال، ارائه آزمایشی رایگان، تخفیف، اطلاع رسانی به آنها در مورد برنامه وفاداری خود و غیره).
 • خرید - تبریک، شما این کار را انجام دادید! مشتری بالقوه شما، مشتری شما شده است! کاری که اکنون باید انجام دهید این است که به تعامل با آنها و ارائه توجه شخصی ادامه دهید تا آنها خرید دیگری از شما انجام دهند.

خط لوله فروش

خط لوله فروش تعدادی از مراحلی است که فرصت های فروش قبل از بسته شدن طی می شوند. اساساً به هر مرحله از فرآیند فروش شما اشاره دارد که یک نماینده فروش برای تبدیل یک سرنخ به مشتری انجام می دهد.

 

مراحل آن از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما یک خط لوله فروش معمولی شامل پنج مرحله است:

 

 • تولید سرنخ (جستجو) - در این مرحله، فهرستی از مشتریان بالقوه را جمع آوری می کنید.
 • صلاحیت رهبر - پس از اینکه سرنخ ایجاد کردید، تعیین می کنید که کدام یک از آنها بیشتر احتمال دارد محصول شما را بخرند.
 • تماس - در اینجا، شما شروع به تماس با مشتریان بالقوه می کنید (از طریق تماس، ایمیل، برگزاری جلسه و غیره).
 • پیشنهاد - در این مرحله، شما یک پیشنهاد دقیق برای مشتری خود ارسال می کنید که هزینه و شرایط را مشخص می کند.
 • بستن یک معامله - این مرحله ای است که قرارداد را امضا می کنید و مشتری احتمالی شما، مشتری شما می شود.

حالا یک بار دیگر:

 

سفر خریدار فرآیند خرید را از دیدگاه خریدار توصیف می کند.

 

یک قیف فروش نیز به چگونگی حرکت خریدار به سمت خرید می‌پردازد، اما از دیدگاه فروشنده.

 

یک خط لوله فروش به این می پردازد که فروشندگان چه مراحلی را باید برای انتقال سرنخ ها از بالای قیف به سمت فروش انجام دهند.

 

نحوه شروع فروش: فرآیند فروش B2B مرحله به مرحله

وای، این اطلاعات زیادی بود، اینطور نیست؟

 

کمربندت رو ببند؛ اکنون ما عمیق‌تر به فرآیند فروش کسب‌وکار به تجارت می‌پردازیم و آن را به مراحل ساده برای شروع راحت شما تقسیم می‌کنیم.

 

مرحله 1. پیشنهاد ارزش خود را تعیین کنید

اولین وظیفه شما هنگام ایجاد فرآیند فروش تعیین ارزش پیشنهادی شماست، یعنی اینکه چرا مردم باید محصول شما را بخرند. یک بیانیه واضح در مورد نام تجاری خود ارائه دهید تا مزایای خود را به روشی آسان و قابل اندازه گیری برجسته کنید.

 

به عنوان مثال، برای محصولات SaaS، سه نوع گزاره ارزش وجود دارد:

 

نرم افزاری که درآمد را افزایش می دهد،

نرم افزاری که هزینه را کاهش می دهد و

نرم افزاری که نوید افزایش بهره وری را می دهد.

هنگام فرمول بندی ارزش پیشنهادی خود، تا حد امکان دقیق باشید. اظهارات عمومی مانند "خدمات ما به شما کمک می کند درآمد را افزایش دهید" کافی نخواهد بود زیرا مشتریان احتمالی شما می خواهند بدانند تا چه حد.

 

در اینجا نمونه‌ای از یک پیشنهاد ارزشی است که در این مورد مؤثرتر است: «خدمات ما به شرکت‌هایی مانند شما کمک می‌کند تا درآمد خود را تا ۲۰ درصد در سال اول افزایش دهند.»

 

مرحله 2. پروفایل مشتری ایده آل خود را تعریف کنید

اکنون باید تعیین کنید که چه شرکت هایی مشتریان ایده آل شما خواهند بود، آنهایی که از راه حل شما سود می برند و در ازای آن ارزش قابل توجهی به شما ارائه می دهند. بدون شناسایی پروفایل مشتری ایده آل خود (ICP)، منابع خود را برای هدف قرار دادن افرادی که هرگز از شما خرید نمی کنند هدر خواهید داد.

 

ابتدا به گروه گسترده ای از شرکت ها در یک صنعت خاص فکر کنید (به عنوان مثال، املاک و مستغلات). سپس دامنه خود را به پارامترهای خاص (مکان، اندازه شرکت) محدود کنید. در نهایت، به فردی فکر کنید که در یک شرکت با او تماس خواهید گرفت.

 

شما باید سعی کنید به تصمیم گیرندگان دسترسی پیدا کنید، زیرا این سهامداران، قدرت تصویب تصمیمات شرکت و تصمیم گیری در مورد خرید محصول یا خدمات شما را دارند.

 

مرحله 3. یک برنامه فروش ایجاد کنید

اگر یک برنامه استراتژیک در جلوی چشمان خود نداشته باشید، نمی توانید در فروش زیاد پیش بروید. شما باید برنامه فروش را تهیه کنید که شامل موارد زیر باشد:

 

 • اهداف کسب و کار و درآمد شما،
 • ICP،
 • تقسیم بندی مشتری و تاکتیک هایی که برای هر بخش استفاده می کنید،
 • وضعیت بازار،
 • بودجه ای که تخصیص می دهید،
 • استراتژی های فروش
 • معیارهای عملکرد برای پیگیری موفقیت در دستیابی به اهداف فروش و غیره.

یکی از جنبه های اساسی برنامه فروش شما داشتن مهلت های مشخص است. اطمینان حاصل کنید که اهداف فروش بزرگ خود را به نقاط عطف کوچکتر تقسیم کرده اید و برای دستیابی به هر یک از آنها ضرب الاجل تعیین کرده اید. این به شما کمک می کند تا کنترل کامل فرآیند را در دست بگیرید.

مرحله 4. سرنخ های خود را ایجاد کنید

اکنون زمان پیدا کردن مشتریان بالقوه فرا رسیده است. دو راه برای ایجاد سرنخ وجود دارد: ورودی یا خروجی.

 

تولید سرنخ ورودی

تولید سرنخ ورودی به این معنی است که مشتریان احتمالی شما به تنهایی شما را پیدا می کنند، بنابراین آنها خودشان تصمیم می گیرند با شما تعامل کنند. می‌توانید از استراتژی‌های تولید سرنخ ورودی زیر استفاده کنید:

 

 • بازاریابی محتوا (یک توصیه خوب این است که وبلاگ خود را راه اندازی کنید که در آن مقالات و راهنماهای باکیفیت بنویسید، ویدیوها و پادکست های ارزشمند ایجاد کنید و غیره).
 • رسانه های اجتماعی (شما می توانید از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای وبلاگ نویسی استفاده کنید و به یکباره در مورد کسب و کار خود صحبت کنید).
 • سئو (هنگامی که محتوای تولید سرنخ را برای به اشتراک گذاشتن دارید، به این فکر کنید که با افزودن کلمات کلیدی و عباراتی که با جستارهای جستجو مطابقت دارند، رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب کنید).

تولید سرنخ خروجی

تولید سرنخ خروجی پیش‌فرض می‌گیرد که این شما هستید که سرنخ‌هایی را پیدا می‌کنید که به احتمال زیاد به مشتریان شما تبدیل می‌شوند. برخلاف تولید سرنخ ورودی، تبدیل سرنخ های خروجی دشوارتر است زیرا در ابتدا به پیشنهاد شما علاقه مند نیستند.

 

با این وجود، تولید سرنخ خروجی برای شرکت‌های نوپا اهمیت زیادی دارد. محصول آنها هنوز عملکرد بالایی ندارد، بنابراین آنها می توانند آگاهی از برند را ایجاد کنند و با کمک آن سریعتر سرنخ جمع آوری کنند.

 

از جمله بهترین استراتژی‌های تولید سرنخ خروجی موارد زیر است:

 

 • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) (اگر استارتاپ شما بودجه ای برای خرج کردن دارد و مخاطبان هدف خود را کاملاً می شناسد، می توانید تبلیغات پولی را در فیس بوک، جستجوی گوگل، شبکه های تبلیغاتی و غیره اجرا کنید)
 • اطلاع رسانی سرد (کمک های اولیه شما زمانی که می خواهید با بودجه سرنخ ایجاد کنید! این استراتژی مستلزم جمع آوری سرنخ ها و دسترسی به آنها از طریق ایمیل سرد، تماس سرد، اتصال به لینکدین و غیره است).

و البته، نباید از ابزارهای شفاهی برای ایجاد سرنخ، و درخواست از مشتریان خود برای ارجاع، غافل شوید.

 

به یکی از مقالات ما نگاهی بیندازید تا نکاتی را در مورد تبدیل شدن به یک حرفه ای از نسل اصلی دریافت کنید.

 

مرحله 5. سرنخ های خود را واجد شرایط کنید

به محض اینکه سرنخ ایجاد کردید، باید مطمئن شوید که آنها واجد شرایط هستند، یعنی احتمالاً مشتریان شما خواهند شد، بنابراین ارزش وقت و تلاش شما را دارند.

 

به طور کلی، شما می توانید از دو طریق واجد شرایط سرنخ ها شوید:

 

 1. با انجام تحقیقات

مشخصات شرکت مشتری احتمالی خود، بودجه سالانه آنها، تعداد کارمندان و هر گونه اطلاعات موجود را مطالعه کنید.

 

می‌توانید از ابزارهای ویژه‌ای استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد سرنخ‌های واجد شرایط را پیدا کنید، مانند جستجوی نمایه شرکت، با کمک آن، می‌توانید سرنخ‌های B2B را پیدا کنید که بر اساس پارامترهای خاص (صنعت، مکان، اندازه شرکت، نام و تاریخ تأسیس) متناسب با ICP شما باشد.

 1. با درخواست مستقیم از سرنخ های خود

می‌توانید از طریق ارسال یک ایمیل به آنها یا انجام یک تماس اکتشافی درباره سرنخ‌های خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. از آنها سؤالات واجد شرایط فروش بپرسید و لیست سرنخ های خود را فیلتر کنید، و کسانی را که پولی برای راه حل شما دارند، در حال حاضر واقعاً به آن نیاز دارند، موقعیت های تصمیم گیری را اشغال می کنند یا می توانند شما را با تصمیم گیرندگان مرتبط کنند، ارتباط بگیرید.

 

مرحله 6. یک طرح فروش درست کنید

تنها زمانی می‌توانید فروش خود را آغاز کنید که، در حالت ایده آل، اگر این کار را از طریق یک جلسه فروش (چه حضوری یا تماس تصویری) انجام دهید، نتیجه بخش خواهد بود.

 

به جای صحبت در مورد محصول خود و ویژگی های مفید آن، روی نیازها و نکات دردناک مشتری تمرکز کنید. این زمان مناسب برای پرسیدن سؤالات مهم است، به ویژه سؤالاتی که به مشتریان بالقوه شما کمک می کند تا مشکلات خود را بیان کنند، بفهمند چگونه می توانند از راه حل شما سود ببرند، مزیت رقابتی شما را درک کنند، و فقط از روشی که می توانید به اعتراضات فروش آنها رسیدگی کنید استفاده کنید.

 

مرحله 7. فروش را ببندید

آماده باشید که در این مرحله احساسات مشکوکی خواهید داشت. از یک طرف، شما به برنده شدن در معامله نزدیک شده اید، و روحیه خود را به اندازه ای که قبلا هرگز نداشته اید بالا می برید. از سوی دیگر، این یک گام جدی است که نیاز به صبر و مهارت های ارتباطی دارد. شما باید قرارداد خود را از قبل آماده کرده و آماده مذاکره باشید که در برخی موارد ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد.

 

هنگامی که یک مشتری جدید پیدا کردید، سریعاً یک فرآیند ورود مؤثر سازماندهی کنید تا آنها از همان روز اول ارزش محصول شما را درک کنند. و هرگز از ارائه پشتیبانی درخشان به مشتریان جدید خود دست نکشید!

 

مرحله 8. مشتریان خود را پرورش دهید

ای کاش می‌توانستم در مرحله «بستن فروش» توقف کنم، اما نمی‌توانم این مرحله حساس از فرآیند فروش شما را حذف کنم. بدون آن، موفقیت فروش بلندمدت و رشد مداوم کسب و کار را تضمین نخواهید کرد.

 

به محض اینکه مشتریان بالقوه خود را به مشتریان پولی تبدیل کردید، باید تلاش کنید تا با آنها بمانید و فروشهای خود را تکرار کنید. چرا؟

 

حفظ مشتری برای شما هزینه کمتری نسبت به جذب مشتری جدید خواهد داشت. علاوه بر این، فروش به مشتریان فعلی شما آسان تر است، 50% بیشتر احتمال دارد محصولات جدید برند شما را امتحان کنند و 31% بیشتر از مشتریان جدید با شما پول خرج می کنند.

 

بنابراین، هرگز پس از خرید مشتریان خود، تعامل با آنها را متوقف نکنید. بجای آن:

 

 • برای آنها راهنماهای ارزشمند بفرستید،
 • به مشتریان وفادار با پیشنهادات انحصاری پاداش دهید،
 • تعطیلات و سالگردها را جشن بگیرید،
 • هر زمان که قیمت کاهش یافت به آنها اطلاع دهید،
 • خلاصه سالانه رابطه آنها با برند خود و غیره را برای آنها ارسال کنید.

و به یاد داشته باشید، این مرحله نهایی از فرآیند فروش می تواند شروع چرخه بعدی شما باشد.

نکاتی در مورد اجرای کمپین های فروش موفق B2B برای استارت آپ ها

اکنون که یک برنامه گام به گام در مورد نحوه شروع فروش دارید، نکاتی را در نظر بگیرید که به شما کمک می کند فروش خود را با سرعت موشک افزایش دهید.

 

استراتژی توسعه و پیگیری فروش خود را توضیح دهید

فروش همیشه در مورد ارتباط است، بنابراین ارتباط با مشتریان احتمالی و فعلی موتور رشد شماست.

 

هنگامی که سرنخ ها را جمع آوری کردید، آنها را تقسیم بندی کنید تا دسترسی خود را تا حد امکان شخصی سازی کنید.

 

و فراموش نکنید که در فروش باید پیگیر باشید. هرگز در یک پیام متوقف نشوید. بی وقفه پیگیری کنید! من واقعاً توصیه می کنم این آمار را چاپ کنید و بالای لپ تاپ خود سنجاق کنید:

 

«تسلیم نشو. 50 درصد از کل فروش ها بعد از پنجمین تماس اتفاق می افتد.»

 

عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید

یکی دیگر از عوامل ضروری رشد، تجزیه و تحلیل است. و این فقط در مورد ردیابی اعداد نیست. به تجزیه و تحلیل عملکرد خود در هر مرحله از چرخه فروش عادت کنید، از معاملات از دست رفته درس بگیرید، همه با یک هدف واحد — برای حل این مسائل برای مشتریان بالقوه بعدی خود.

 

علاوه بر این، شما باید به طور منظم برای نظارت بر رضایت مشتری و بهبود تجربه کلی مشتری، بازخورد آنها را بخواهید. پذیرای شکایات و اظهارات باشید!

 

از اتوماسیون فروش استفاده کنید

مهم نیست که کسب و کار شما در حال حاضر در چه سطحی است، دیر یا زود متوجه خواهید شد که فرآیند فروش شما نمی تواند صرفاً به کارهای دستی شما بستگی داشته باشد. پایگاه مشتری شما رشد خواهد کرد، تعامل با مشتریان احتمالی شما و میزان سردرد مرتبط با وظایف روزمره شما نیز رشد خواهد کرد.

 

آن را جدی بگیرید و به ابزاری قابل اعتماد فکر کنید تا فرآیند فروش خود را افزایش دهید. بهترین راه حل پیدا کردن یک CRM است که به طور موثر با وظایف فروش شما کنار بیاید. یکی از آنها که چندین ویژگی را برای جستجوی فروش، گسترش فروش، ردیابی عملکرد و بسیاری موارد دیگر به شما ارائه می‌دهد.

 

خلاصه

وقتی راه موفقیت را شروع می کنید، ممکن است واقعاً گمشده به نظر برسید. مشکلی نیست. رم در یک روز ساخته نشد. فقط تسلیم نشو!

 

ما این راهنمای ساده را آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم اولین گام‌های خود را در تجارت و فروش تجاری بردارید. اما اگر در هر مرحله ای احساس سردرگمی کردید، به یاد داشته باشید، نانوپل، راهنماهای مفیدتر، قالب های پشتیبانی و مهمتر از همه، یک پلت فرم CRM حرفه ای برای رشد فروش شما دارد.

تجاری سازی

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید