برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

team-building

چگونه یک تیم قوی و موفق بسازیم

چگونه یک تیم قوی و موفق بسازیم ؟

هر ساله تعداد بی‌شماری کسب‌وکار در سراسر جهان راه‌اندازی می‌شود و حقیقت تاسف‌آور این است که اکثر آنها با شکست مواجه خواهند شد. چرا برخی از کسب و کارها شکوفا می شوند و رشد می کنند، در حالی که بیشتر آنها ظرف چند سال کسب و کار خود را بسته اند؟

 

عوامل زیادی وجود دارد، از جمله دسترسی به سرمایه، درک بازار، توانایی نوآوری، و  حتی بعضا کمی خوش شانسی. اما یک عامل وجود دارد که تقریباً همه صاحبان مشاغل می توانند آن را کنترل کنند که ممکن است مستقیماً موفقیت بلندمدت تجارت را تعیین کند: استخدام افراد مناسب و ادغام آنها در یک تیم موفق و قدرتمند.

هدف از داشتن یک تیم چیست؟

پشت هر موفقیت تجاری یک تیم بزرگ نهفته است. این فرمول به همان اندازه که برای غول‌های بین‌المللی کسب وکار صدق می‌کند، برای استارت‌آپ‌ها نیز کاربرد دارد. تیم در واقع به یک تلاش اجازه می‌دهد به گونه‌ای رشد کند، بزرگ شود و پیشرفت کند که انجام آن برای یک نفر به معنای واقعی کلمه غیرممکن است.

 

یک تیم موفق با استخدام افراد مناسب شروع می کند - کسانی که برای رسیدن به یک هدف مشترک ارزش قائل هستند، هدف گرا هستند و به ساختار سلسله مراتبی که اکثر مشاغل به آن نیاز دارند احترام می گذارند.

 

هنگامی که افراد مناسب در محل قرار گرفتند، هدف این است که آنها را در یک واحد منسجم گرد هم بیاوریم.

 

چرا ساختن یک تیم قوی مهم است؟

حتی مبتکرترین کارآفرینان نیز بدون کمک یک تیم نمی توانند از یک ایده به موفقیت واقعی تبدیل شوند. کار خیلی زیادی است که یک نفر به تنهایی انجام دهد. هر چقدر که یک ایده تجاری خوب باشد، بدون تیم پویا که به طور منسجم برای اجرای یک طرح تجاری مشترک کار می کند، نمی تواند یک کسب و کار مناسب باشد.

 

به عنوان مثال، یک تیم  بسکتبال NBA را در نظر بگیرید. هدف یک تیم NBA تقریباً مانند هر تلاش تجاری است: دستیابی به یک هدف مشترک. بیایید بگوییم که یک تیم NBA به اندازه کافی خوش شانس است که بهترین بازیکن حاضر جهان را در اختیار دارد. نیازی به گفتن نیست که بازیکن مذکور فردی فوق‌العاده با استعداد است، از توپ‌زنی زیرک تا شوت‌زنی افسانه‌ای سه امتیازی‌اش. اما اگر کاری کنید که او به تنهایی در مقابل یک تیم دیگر NBA قرار بگیرد، به طرز بدی شکست می خورد. در حالی که این بازیکن دریبل‌زن و شوت‌زن فوق‌العاده‌ای است.

 

یک تجارت نیز با این مثال تفاوتی ندارد. تیم کاری که گرد هم می‌آورید باید شامل مجموعه‌های مهارت‌های تکمیلی باشد، به گونه‌ای که گروه کامل افراد بتوانند وظایفی را انجام دهند که شما به‌عنوان رهبر تیم، به تنهایی قادر به انجام آن‌ها نیستید. و رقابت خود را در نظر بگیرید: رقیب شما یک نفر نخواهد بود. این یک شرکت کاملاً تحقق یافته با ساختار شرکتی خاص خود، فرهنگ شرکتی خاص خود و گروه منحصر به فرد خود از افراد خواهد بود که خود سالها تجربه به ارمغان می آورند.

 

چگونه در 9 مرحله یک تیم قوی بسازیم

تیم های با عملکرد بالا از آسمان به وجود نمی آیند. آنها نیاز به مدیریت دقیق از یک رهبر تیم با احساس قوی از ارزش های تیمی، اهداف و منشور اخلاقی دارند. بدون این رهبری از بالا، کارمندان شما به سادگی همکار هستند. این به شما بستگی دارد که آنها یک تیم واقعی باشند. در اینجا چند مرحله برای تحقق آن وجود دارد.

 

  • انتظارات را از روز اول روشن کنید!

عبارت "طبیعت از خلاء بیزار است" کمی کلیشه ای است، اما درست است. کارمندان جدید و اعضای تیم جدید معمولاً به عنوان صفحات نسبتاً خالی وارد می شوند اما آنها به سرعت شروع به جستجوی سرنخ هایی برای نحوه عملکرد به عنوان عضوی از شرکت شما می کنند. از این بهره ببرید. قوانین پایه را تنظیم کنید و اجازه دهید انتظارات شما از همان ابتدا مشخص شود - نه فقط از نظر اهداف فروش یا یک برنامه پنج ساله، بلکه از نظر نوع محیط تیمی که به دنبال ایجاد آن هستید. آیا می خواهید فرهنگ مسئولیت مشترک، حل مشکل مشترک و تصمیم گیری مشترک ایجاد کنید؟ اگر بله، پس بگویید. یک رهبر کارآمد از همان ابتدا چنین ارزش هایی را بیان می کند. این به اعضای جدید تیم اجازه می دهد تا بفهمند برای چه چیزی کار می کنند.

  • به اعضای تیم خود به عنوان افراد مستقل، احترام بگذارید.

در محل کار، شما می خواهید کارکنانتان بخشی از یک تیم باشند، اما باید دیدگاهی هم داشته باشید: اینها افرادی هستند که داستان خودشان را دارند. آنها بدون شرکت شما تا این حد در زندگی خود پیش رفتند، و احتمالاً وقتی هر روز کار را ترک می کنند، زندگی غنی و متنوعی دارند. مهم است که اعضای تیم جدید را به عنوان بدن هایی که وظایف را انجام می دهند تلقی نکنید. یک محیط تیمی قوی زمانی شکوفا می شود که افراد به دلیل هدایای منحصر به فردشان و توانایی آنها در کمک به هدف مشترک شما مورد تجلیل و احترام قرار می گیرند.

  • داخل تیم خود ارتباطات زیادی ایجاد کنید.

در حالی که بسیار مهم است که برای تک تک اعضای تیم ارزش قائل شوید و به آنها احترام بگذارید، همچنین مهم است که خود اعضای تیم نیز همین احترام و توجه را نسبت به یکدیگر نشان دهند. افراد را تشویق کنید که یکدیگر را به عنوان بدنی که پشت میز در کنارشان می نشیند، در نظر نگیرند، بلکه به عنوان یک شریک تجاری که در جهت یک هدف مشترک توسعه کسب و کار، موفقیت فردی و دستیابی به اهداف تیمی کار می کند، تلقی کنند.

  • هوش هیجانی را تمرین کنید.

رهبران بزرگ به اهمیت هوش هیجانی اهمیت می دهند. به طور خلاصه، این بدان معنی است که سبک رهبری آنها شامل رفتار با افراد به عنوان انسان است، نه هواپیماهای بدون سرنشین زنده. رهبران بزرگ می‌دانند که انگیزه همه افراد یکسان نیست. برخی از بازیکنان تیم با دنبال کردن اهداف مشترک پیشرفت می کنند. برخی دیگر به دنبال رقابت سالم هستند، چه با یک رقیب خارجی یا در برابر تیم فروش دیگری در همان دفتر. با پذیرش واقعیت های سبک های کاری مختلف و اشکال مختلف انگیزه، یک رهبر موثر تفاوت های فردی افراد را به عنوان یک دارایی و نه یک مانع در نظر می گیرد.

  • با مثبت اندیشی انگیزه دهید.

رهبران بزرگ همچنین این نظریه را تایید می کنند که "شما با عسل بیشتر مگس می گیرید تا با سرکه". در دنیای واقعی، این بدان معنی است که شکل دادن به رفتار با تقویت مثبت به جای تقویت منفی مؤثرتر است. در برابر اصرار انتقاد از اشتباهات اعضای تیم مقاومت کنید. در عوض، با استناد به رویدادها و رفتارهایی که به طور خاص دوست داشتید، یک محیط تیمی مثبت ایجاد کنید و تیم خود را تشویق کنید تا موارد بیشتری را به جایی برساند. تقویت مثبت روشی بسیار مؤثرتر برای ایجاد انگیزه در عملکرد تیم نسبت به شرمساری کسانی است که اشتباه کرده اند.

  • ارتباط برقرار کن، ارتباط برقرار کن، ارتباط برقرار کن!

به عنوان انسان، همه ما دوست داریم بدانیم در کجا ایستاده ایم. آیا همکاران من از کاری که انجام می دهم راضی هستند؟ آیا نیاز به بهبود چیزی دارم؟ فرض کنید مردم می خواهند بدانند. اگر احساس کنند شما ناراضی هستید اما چیزی نمی گویید، می تواند منجر به ایجاد استرس و حتی عصبانیت شود که منجر به عملکرد ضعیف می شود. یا اگر فکر می‌کنند که کارشان عالی است، اما شما به‌عنوان رئیس راضی نیستید، وقتی خبر عملکرد ضعیف‌شان را می‌دهید، می‌تواند منجر به شوک ناخواسته شود. بنابراین مهارت های ارتباطی را تقویت کنید. ارتباط موثر می تواند روابط کاری را برای چندین دهه قوی نگه دارد، در حالی که سکوت می تواند خیلی سریع همه چیز را از هم بپاشد.

  • به دنبال راه هایی برای پاداش دادن به کار خوب باشید.

مردم تایید کار سخت خود را دوست دارند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید پاداش های مالی بدهید، این یک راه عالی برای نشان دادن قدردانی است. اگر استارتاپی هستید که پول کمی در اختیار دارید، به راه‌های دیگری برای نشان دادن قدردانی و اعتماد فکر کنید. یک راه آسان، تمرین هنر تفویض اختیار است. اگر یکی از اعضای تیم قضاوت خوبی از خود نشان داد، به او اجازه دهید تصمیمات کلیدی را که ممکن است زمانی برای خود رزرو کرده بودید، بگیرد. اگر مسئولیت خاصی در قبال پول دارند، به آنها اختیار استفاده از کارت اعتباری شرکت را بدهید. یک راه کوچک پیدا کنید تا نشان دهید که به کارمندان خود توجه زیادی دارید و از تلاش های آنها قدردانی می شود. این به شما به‌عنوان رئیس به خوبی منعکس می‌شود و به مردم یادآوری می‌کند که آنها عضوی ارزشمند از تیم هستند.

  • تیم خود را متنوع کنید.

وقتی نوبت به ساختن کسب‌وکارتان می‌رسد، تیم شما باید تا حد امکان متنوع باشد – سوابق، تجربیات، سنین و نظرات متفاوت. با هدف پوشاندن نقاط کور خود استخدام کنید: اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که از قضاوت های شما و محتوایی که منتشر می کنید به خوبی مطلع باشند.

  • تیم مورد اعتماد خود را پیدا کنید.

یک شروع کننده را پیدا کنید: کسی که می تواند از طرف شما تصمیم بگیرد و سفیر خوبی برای شما و تجارت شما خواهد بود. با توانمند ساختن آنها در تصمیم گیری های رهبری به تنهایی، آنها را آماده کنید تا همکار باشند. شما در حال سرمایه گذاری زمان و منابع برای این شخص هستید، بنابراین پتانسیل او را برای طول عمر در شرکت یا صنعت خود در نظر بگیرید.

استارتاپ علمی

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم واحد 204

تلفن تماس:

02144787082 - 09352627961

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید